obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Do důchodu odchází s milionem v kapse
Britští manželé, Yvonne a David, se dočkali parádního důchodu. Šedesátníci vyhráli milion liber – dost peněz pro ně oba a i pro jejich dvě dcery. „Pořád nemám slov. Jsme obyčejná rodina a lidem jako my se přece něco takového nestává,“ říká Yvonne, která výhře pořád nevěří.
David se po výhře rozhodl odejít do předčasného důchodu. Do té doby pracoval jako technik údržby v jedné nemocnici. „Yvonne nepracuje, takže teď budeme mít dost peněz na to užít vše, co máme rádi,“ říká David, který je pravidelným návštěvníkem posilovny. Udržuje se tak v kondici. Když se o výhře dozvěděl, změřil si přístrojem, který při cvičení používá, tep a křivka prý v tu chvíli úplně zmizela z obrazovky.

Rodina sází už od roku 1994. Každý týden tipují stejná čísla. Už dřív několikrát vyhráli menší částku. Když zjistili, že to tentokrát vyšlo, nevěřícně na tiket koukali. Zamkli ho do šuplíku, ale pořád ho stejně otvírali a čísla kontrolovali, jestli se náhodou nepřehlédli. A nepřehlédli.

„Teď přemýšlíme, co s penězi uděláme. Měli jsme hezký život i bez nich, máme se všichni rádi. Ale díky výhře můžeme žít komfortně, i když David v práci skončí. Pro dcery je to jiné. Těm výhra změnila život. Jedna splatí půjčku a druhá, která ještě bydlí u nás, už sepisuje dlouhý seznam věcí, které potřebuje,“ směje se Yvonne.
 

Přečtěte si také