obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Dnes to platím já
A je to tady! Los mne nikdy nezklamal. Ani tentokrát. Jsou to mé výhry pro povzbuzení. Tentokrát pětistovka! Já vím, nic to není, ale pro radost to být může.

A to je důležité. Radosti si máme dělat i si jich užívat. No jo, ale co s pětistovkou, že? Nemusíte mi napovídat. Stačí zajít do jakékoli prodejny, jakéhokoli butiku s drobnostmi a mám problém vyřešen! Třeba  nějaký náhrdelníček, náramek, snad i neznačková kabelka na léto, chladivý šátek, možná i plavky z výprodeje. Hodila by se rtěnka, oční stíny nebo kvalitní opalovací mléko. Pořádný plážový ručník, anebo pěkná knížka na čtení, u které by se člověk nasmál a přehodil výhybku v mozku na jiné téma, než jsou starosti.

První reakce je tedy jasná. Ženy snad ani jinak uvažovat neumí. Není to však nic proti ničemu. Ty, co pečují o malé děti, samozřejmě myslí nejprve na ně – Honzíkovi by se hodilo nové tričko, Irenka potřebuje batůžek a Vašík prodyšnou kšiltovku… My, zralé ženy, uvažujeme v jiné, nepatrně sobečtější rovině.  Na tu máme nárok, za to všechno dobré, co jsme pro své blízké udělaly. Ale není to zas tak zlé, aby nás za prvotní nápad kdokoli odsuzoval.

Svou nádhernou kulatou výhru probendím však jinak. Mám vám to prozradit? Snad si o mně nebudete myslet, že jsem se zbláznila. S humorem i pohostinností, která je v tomto případě na místě, pozvu pár přátel na zmrzlinu. Věřím, že bude chutnat dvojnásob. Je za peníze Sazky, i když, vlastně vás všech. Kopeček jahodové a klasické vanilkové, kopeček borůvkové a pistáciové, kopeček oříškové slané a karamelové, zkrátka, dnes to platím já!

Přečtěte si také