Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Dnes to bude los jahodový

Dnes to bude los jahodový
Každý máme slabost pro něco jiného. Ženy zpravidla pro vůně.  Zkrátka, máme rády, když je život voňavý. Inspiruje nás to i povzbuzuje. Nemyslím tím jen parfémy, deodoranty nebo báječné chvilky v cukrárně nad lahodnými dortíky a kávou s příchutí exotických dálek.
Vůně nejrůznějšího charakteru nám lahodí, jsou dobře zapamatovatelné, často si je uchováváme v našich smyslech po celý život. A tak mne napadlo, jaképak by to asi bylo, kdyby losy Sazky voněly. Některé v červnu po jahodách a višních, v srpnu po malinách, v září jako hrušky a v říjnu třeba jako nejžádanější odrůda jablek v Evropě.

To by se to mlsalo!  Přišla bych ke stánku a spustila: dva jahodové a jeden višňový! Kdyby k tomu byl navíc i kopeček zmrzliny nebo nanuk, taky by to nevadilo. Trafiky by jistě byly obležené a člověk by dostával několikanásobnou hodnotu formou, která by musela navnadit i toho největšího nepřítele losů, sázení a soutěžení. Věřím, že takovému pokušení by musely podlehnout všechny generace. Babičky z nostalgie, zamilované slečny pro radost a maminky, které jsou bezradné z toho, co svým dětem ještě pořídit atraktivního, jiného a zábavného.

A což teprve samotný akt stírání políček! Byl by to voňavý zážitek, a to se počítá. Vůně jahodového koktejlu by se šířila kolem vás jako mámení, prsty by člověku voněly po ovoci a chuťové buňky by byly nabuzené na výhru. Na meruňkovou, borůvkovou, švestkovou, prostě ty, které milujeme, vyhledáváme, konzumujeme.

Výhra malinového milionu by jistě nebyla  k zahození a tak nádherně by voněla celý život... Ženy by dostávaly dárky v podobě losů od svých protějšků a samy by si chodily pro přídavek... Tak neodolatelné by to bylo.
Vím, muži touží po zcela jiných vůních, a třeba by nebylo od věci i jim něco nabídnout. Taková pivní vůně nebo vůně uzeného, propečeného bůčku či grilované klobásky, no řekněte, který muž by odolal?
 
Eva Brixi – externí autorka
 

Přečtěte si také