obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Díky výhře měl čas trénovat, teď patří mezi nejlepší v Anglii
Výhra v loterii není vždy jen pozvánkou k nákupu rychlých aut a luxusních dovolených, klidně může být také příležitostí k provozování časově náročných koníčků a zálib.
 
Dvaapadesátiletý Neil Jones z anglického města Stoke on Trent pracoval jako dlaždič. V roce 2010 se mu ovšem podařilo vyhrát v loterii, a to celých 2,4 milionu liber (v přepočtu zhruba 750 milionů korun), a tak se odebral do předčasného důchodu. Peníze mu umožnily provozovat dvě velké vášně: potápění a kulečník (konkrétně pool). A v obou se mu daří.

Krom toho, že se už potápěl v nejvyhlášenějších destinacích po celém světě, se Neilovi podařilo též získat nejvyšší stupeň certifikace. U kulečníkového stolu mu to jde snad ještě lépe. „Když jsem odešel do důchodu, potřeboval jsem koníček. Za mlada jsem hrával kůlečníkovou hru Snooker, teď mě kamarádi přesvědčili, abych zkusil pool a tak jsem se přidal k jednomu z místních družstev,“ líčí Neil, který se brzy ukázal jako přirozený talent a nyní je jen krůček od možnosti reprezentovat Anglii v kategorii nad 50 let.

Kromě talentu za jeho úspěchem stojí i poctivá dřina. Z výhry v loterii si Neil pořídil kulečníkový stůl – a protože už nemusí chodit do zaměstnání, denně trénuje i několik hodin. Dostat se mezi nejlepší na Britských ostrovech má pro Neila také emocionální rozměr. „Loni mi to nevyšlo o chlup. Táta mě utěšoval s tím, že příští rok se to určitě povede. Bohužel na začátku letošního roku zemřel. Byl vždy mým největším fanouškem, a jelikož vím, že mě tam seshora sleduje, dělám to i pro něj,“  vysvětluje Neil.

Zdroj foto: National-lottery.co.uk
 

Přečtěte si také