obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Děti už přehopsaly celou  Českou republiku
Je dítě hbité, výbušné nebo běžecky vytrvalé? Na jaký sport se nejvíc hodí? Hýbe se vůbec dostatečně? Odpovědět na otázky a pomoci vést budoucí generace k pohybu, to jsou úkoly Sazka Olympijského víceboje, který už dva roky úspěšně expanduje do škol napříč celou Českou republikou.
 
Projekt Sazka Olympijský víceboj (SOV) odstartoval na podzim roku 2014. Za pouhé dva roky se díky němu podařilo rozhýbat téměř 300 tisíc českých dětí. Výsledky jsou ohromující.

Od začátku projektu všechny zúčastněné děti kupříkladu naběhaly celkem 102 594 800 metrů, což je 2,5 krát více, než obvod planety Země.  Sazka Olympijský víceboj však není jen o běhání. Důležitou roli v něm hraje i skok do dálky, který testuje výbušnost. A děti už naskákaly celkem přes 438 km, na délku by tak společně přehopsaly téměř celou Českou republiku!

Hod basketbalovým míčem ve víceboji testuje sílu. A dětimíčem naházely vzdálenost, která přesáhla 382 km (= cesta z Liberce do Olomouce) nebo počet vykonaných zkrácených sedů lehů, jichž děti společně zvládly více jak 3,5 milionu!

Proč SOV vznikl?

Sazka se rozhodla spustit projekt Sazka olympijský víceboj mimo jiné i proto, že data z dětského světa jsou alarmující. Podle údajů VZP třetina dětí v Česku trpí nadváhou. A zatímco například v sousedním Německu se sportu pravidelně věnuje přes 50 procent lidí, v Česku je to jen 28 procent.Více o disciplínách v SOV ZDE
Rozsáhlý výzkum založený na poznatcích z SOV je k dispozici ZDE.
 

Přečtěte si také