obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Děti dostaly sportovní vysvědčení
Odměnu za splnění všech osmi disciplín Sazka Olympijského víceboje v prvním pololetí dostane více než 51 tisíc dětí v celém Česku. V Čáslavi dětem sportovní vysvědčení předali olympionici Vavřinec Hradílek a Oldřich Svojanovský spolu s generálním ředitelem Sazky Robertem Chvátalem.

Sportovní vysvědčení v rámci společného projektu Českého olympijského výboru a Sazky jsou oceněním za snahu a motivací zároveň. Děti na nich najdou přehled o svých výkonech i to, kolik procent svých vrstevníků v jednotlivých disciplínách převyšují. Zároveň dostanou na míru tipy na cviky, které jim pomohou zlepšit se ve slabších disciplínách, jež testují základní fyzické schopnosti. 

„Nejhorší je to na začátku. Potom, když získám rovnováhu, je to dobré, to už jsem se nebála. Dělám aerobic, ale s rovnováhou jsem na tom nikdy nebyla moc dobře, samotnou mě překvapilo, že jsem to dala,“ vypráví svoje pocity Nicol Tranová z 8.B, vítězka soutěže v postoji čápa. 

„Bonus v podobě sportovního vysvědčení dostávají školáci poprvé, ale vlastně zdarma ho mohou mít všechny děti. Stačí jen, aby se ještě více škol zapojilo do Sazka Olympijského víceboje a děti pak splnily všech osm disciplín,“ uvedl Robert Chvátal, generální ředitel Sazky.

„Nyní dostane Sportovní vysvědčení víc než 50 tisíc školáků, na konci roku jich bude výrazně víc. Ve druhém pololetí dětem doporučíme i konkrétní, pro ně vhodné sporty a také kluby v okolí bydliště,“ upřesnil Robert Chvátal.

Generální ředitel Sazky se v Čáslavské škole vrátil i do svých žákovských let, protože právě v Čáslavi studoval. "Na tuto školu si dobře vzpomínám, tělocvik jsme měli rádi, i když jsme neměli tak krásnou tělocvičnu, ale o to víc jsme sportovali i mimo školu ve volném čase," dodal Robert Chvátal, který si rád některé disciplíny s dětmi vyzkoušel.

„Jsme z vysvědčení nadšení. Čekali jsme, že budou hezká, těšili jsme se na ně, ale výsledek předčil naše očekávání. Pro děti to bude velká motivace do dalšího sportování,“ uvedl čáslavský tělocvikář Milan Valtr. „Mně jako učiteli se moc líbí třídní vysvědčení, to nám velmi pomůže v další práci.“ Učitelé tříd, v nichž všechny disciplíny splnila více než polovina žáků, totiž získali souhrnné vysvědčení. Z něj vyčtou například i talent index pětice nejlepších školáků ve třídě nebo porovnání průměrných výsledků třídy s vrstevníky z jiných škol.

Do Sazka Olympijského víceboje je zatím přihlášeno 1021 škol, registrace je však stále otevřena, aby školáci mohli získat ve druhém pololetí druhý díl sportovních vysvědčení, na kterém najdou právě určení pohybového typu, doporučení na vhodné sporty pro daný typ a také propojení na kluby ve svém okolí.

Sazka Olympijský víceboj přehledně

Počet přihlášených škol: 1021

Počet Sportovních vysvědčení: 51 048 (děti splnily všech osm disciplín)

Počet zapojených dětí za první pololetí: 92 323

Počet dětí, které splnily nejméně šest disciplín: 73 760

Co testují disciplíny: hbitost (T-běh), rychlost (sprint na 60 metrů), běžeckou vytrvalost (běh na 500/100 metrů), sílu (hod míčem), výbušnost (skok/trojskok do dálky z místa), silovou vytrvalost (zkrácené sedy-lehy), ohebnost (hluboký předklon), postoj čápa (rovnováha)

Co přinese Sportovní vysvědčení ve druhém pololetí: určení pohybového typu, doporučení na vhodné sporty a také propojení na kluby v okolí, kde se děti daným sportům mohou věnovat.

Registrace pokračuje na www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/.

Přečtěte si také