obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Desítky let kopal v zemi. Nakonec narazil na 4 kila zlata

Kdo si počká, ten se dočká. V případě Syda Pearsona z Austrálie jde o kus zlata v hodnotě několika milionů.

Koníčky má člověk různé a někoho třeba baví hledat zlato. Má to svoji jistou poetiku jako z Divokého západu a zaprášených Mayovek. Ačkoliv, náš příběh se odehrává v Austrálii… Nicméně, takovým člověkem je i Syd Pearson, který hledá zlato 37 let a nedávno se mu to všechno vrátilo – nalezl kus zlata o váze 4,3 kilogramu!

Syd Pearson (68 let) pracuje jako popelář, nicméně ve svém volném čase se věnuje ještě další činnosti – hledá zlato. Je to pro něj podobná posedlost jako rybaření. Ulovíte jednu rybu a hned koukáte po další a po větší. A nyní narazil na pořádného macka. Kus zlata, který objevil, má hodnotu 300 tisíc dolarů.

Ačkoliv od zlaté horečky uplynulo již více jak 150 let, v některých lidech tahle doba a dobrodružství stále žije. Pan Pearson tak pravidelně jezdil do tzv. „zlatého trojúhelníku“ na jihu Austrálie nedaleko Melbourne. Toto místo je vyhlášeno hojným výskytem zlata a slavnými nálezy. Ten největší měl neuvěřitelných 72 kilogramů!

Z tohoto pohledu je Pearsonův nález docela skromný, ale 7,5 milionu korun v zemi nenajdete každý den. Navíc, poplatek za kopání v tomto regionu činí pouhých 22 australských dolarů, tedy nějakých 400 korun. A to je vlastně stejně jako 6 sloupců v našem Eurojackpotu. A tam to máte bez práce!

Zdroj: Herald Sun

Přečtěte si také