obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Dárek za všechny prachy. Američan vyhrál jackpot v den svých narozenin
Nejlepší dárky k narozeninám dává Štěstěna. Patrick si v den svých narozenin koupil stírací los a vyhrál jackpot. „Hodně štěstí, zdraví, lásky a taky peněz!“ Peníze mají své místo v narozeninových gratulacích jisté. Bohatství přejeme jeden druhému a často i sami sobě při sfoukávání svíček na narozeninovém dortu.
Málokomu se ale vyplní přání tak rychle jako Patricku Clarkovi. Američanovi z newyorského Queensu se poštěstilo vyhrát v přepočtu 126 miliónů korun v den svých osmadvacátých narozenin. Stačilo investovat 250 korun do stíracího losu. Šlo o peníze, které Patrick v ten den dostal od své maminky. „Hned jsem věděl, že si za ty peníze koupím stírací los,“ řekl novinářům. Když později doma políčka setřel, nemohl uvěřit svým očím. „Začal jsem se smát a tancovat po celém domě…”

Teď mám o starost méně. Už nemusím řešit peníze,“  popsal Patrick svou radost z výhry. Nakonec si neodpustil ani radu ostatním: „Kupujte si losy jen tak, aniž byste očekávali, že vyhrajete. Výhra vždycky potká toho, kdo ji nečeká.“

Patrick Clarke byl v pořadí již 95. výhercem v newyorské loterii za minulý rok, jejichž výhra přesáhla částku jednoho miliónu dolarů, tedy zhruba 25 miliónů korun. Byl ale první, komu se povedlo trefit jackpot v den svých narozenin. Gratulujeme!

Zdroj foto: New York Post

 

Přečtěte si také