obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Dalších sto podpořených dětí
Dalších sto dětí bude sportovat díky České olympijské nadaci, jejímž hlavním partnerem je Sazka. Rozhodli o tom zástupci spolu s patronkou Zuzanou Hejnovou. Finanční podpora téměř půl milionu korun půjde 44 dívkám a 56 chlapcům ve věku 6 až 18 let.

Celkově tak Česká olympijská nadace za dobu své existence již podpořila 605 dětí ze sociálně slabších poměrů, kterým by jinak ve sportování bránil nedostatek financí. Proto je Sazka

„Je mi jasné, že dětí, které by rády sportovaly a nemají k tomu dostatek prostředků, je hodně. Tím spíš jsou mi sympatické projekty, jako je Česká olympijská nadace,“ řekla bronzová olympijská medailistka a mistryně světa v běhu na 400 m překážek Zuzana Hejnová, které kalendář dovolil se 8. zasedání České olympijské nadace v Praze zúčastnit. „Už se moc těším, že mladé sportovce z nadace o víkendu přivítám v Nymburku na svém premiérovém atletickém kempu.“

Plníme dětská přání

Od října 2014 do ledna 2015 se děti podpořené nadací aktivně zapojily do deseti sportovních nebo charitativních akcí, na nichž se setkaly s prezidentem nadace a olympijským vítězem v hodu oštěpem Janem Železným, moderním pětibojařem Davidem Svobodou, krasobruslařem Tomášem Vernerem, kajakářem Vavřincem Hradilkem, handicapovaným cyklistou Jiřím Ježkem, veslařkou Mirkou Knapkovou a dalšími patrony. „V plnění dětských sportovních snů ve spolupráci se sportovci budeme pokračovat i dál, už teď máme připravených do března další desítku akcí,“ doplnila Martina Voříšková z České olympijské nadace.

Komu nadace pomáhá

Česká olympijská nadace umožňuje sportovat znevýhodněným dětem a mladistvým včetně zdravotně postižených od 6 do 18 let věku bez ohledu na míru talentu. Příspěvek mohou dostat mladí sportovci z rodin, které pobírají sociální dávky, a děti vyrůstající v sociálních ústavech. O příspěvek žádají zákonní zástupci. Příspěvky musí jít na konkrétní věcí (sportovní vybavení, kurzy, členské příspěvky apod.

Součástí programu 8. zasedání komise České olympijské nadace byla i oslava 2 let od jejího vzniku. Více o České olympijské nadaci, jejímž hlavním partnerem je Sazka, se dozvíte zde.

Přečtěte si také