obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Co se za peníze koupit nedá?
Jsou i věci, ke kterým žádné peníze nepotřebujete, ba naopak. Vůbec si je za peníze nekoupíte. Samozřejmě. Nabízí se různé věci jako zdraví, šťastná rodina, láska a podobné věci. To víme všichni, píše se to všude a je to důležité. Takže o tom tady psát nebudeme.
Koupit si totiž nemůžete i jiné zábavné věci, třeba:
 

Superschopnosti

Jasně, superschopnosti sice nemá kde kdo, ale když se nad tím zamyslíte, tak (skoro) všichni superhrdinové byli sympaťáci, vzešli z normálního lidu, nebyli to žádní boháči a superhrdiny se stali prostě jen proto, že měli štěstí. Spidermana kousl pavouk, superman spadl z vesmíru….. Nikdo nikdy neslyšel, že by si hrdina zaplatil superschopnosti.
 

Třetí zuby

Ty prostě nejsou. Po druhých zubech už jsou jen protézy. A můžete platit jak chcete, nevyrostou vám. Nikdy.
 

Smysl pro humor

Ten prostě je, nebo není. Nic mezi tím. Za život se ho nenaučíte, ani kdybyste zaplatili milion.
 

Slušné vychování

Občas se stane, že jdete po ulici a najednou do vás vrazí kolemjdoucí tak, že vám z rukou vypadne kus pizzy, kterou právě žvýkáte. Ten člověk se ohlédne a ještě vám vynadá, co si to dovolujete, že mu stojíte v cestě. Holt… doma vychování nedostal a teď už si ho nekoupí. Nikdy. Prostě mu to zůstane a bude vrážet do lidí celý svůj život. Vy se bručounmů takového typu zkuste vyhnout, nic jiného nepomůže.


Úsměv

Říká se, že bohatí lidé jsou bezstarostnější, usměvavější a šťastnější. Říká se to ale i naopak. Prý ti, kteří nemají moc peněz jsou taky bezstarostnější, protože se netrápí tím, jak vydělat ještě víc peněz a jsou prostě spokojení s tím, co mají. Takže úsměv se asi taky nedá koupit…

Napadnou vás další věci, které si nekoupíte ani za bambilion milionů? Podělte se o ně s námi.

Přečtěte si také