obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Co o vás řeknou vaše přání? Víme to...
Kdybyste měli tři přání, co byste chtěli? Mít spoustu peněz a dál? A kdybyste je už vyhráli, tak co by to bylo? Každopádně nad tím, co byste si přáli, určitě přemýšlejte. Podle psychologů totiž i toto říká o člověku možná víc, než si myslíte. A potvrzuje to i studie britské univerzity.

"Být zdravý a šťastný"


Odpovědi na podobné otázky byly racionální, typu „být zdravý a šťastný“. To chce být asi každý, ale ne každý to uvádí na prvním místě. A ještě jedna zajímavost, která ze studie vzešla. Extroverti ve svých přáních myslí často i na své přátele. I jim přejí vše dobré, dostatek peněz nebo třeba povýšení v práci. Této skupině lidí nechybí zodpovědnost a smysl pro povinnost.
 

"Mít sex s Marylin"


Druhou skupinu tvořila přání nesplnitelná. Tady se mezi studenty mnohokrát objevilo přání „mít sex s Marylin Monroe“. Někdo zjevně dost unavený si zase přál: „do konce života jenom spát“ a jiný zase přesně naopak – „do konce života jenom pařit a užívat si“. To možná splnitelné je, ale je pak otázkou, jestli ten konec života nepřijde zbytečně brzo.
Každopádně lidi s takovýmto přáním lze označit za hravé, mající smysl pro humor a možná i určitý nadhled.
 

"Do konce života jíst čínské jídlo"


A třetí skupinu tvořila přání prostě zvláštní – „do konce života chci jíst čínské jídlo“.  Někdo si to umí představit, jiný nedá bez svíčkové se šesti ani ránu.
Ženy si přejí většinou zdraví a štěstí anebo to, aby byly šťastnější. Muži chtějí mít moc, případně víc moci a nezanedbatelnou roli v jejich přáních hraje sex.

Každopádně s milionem v kapse se ta přání vymýšlejí určitě líp, tak si vsaďte a začněte pomalu přemýšlet!

Přečtěte si také