obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Co mlsat při televizním losování?
Ať se právě chystáte na sledování středečního slosování Sportky, nebo se nemůžete dočkat, až se v pátek konečně dozvíte, zda jste náhodou nevyhráli v Eurojackpotu, určitě před televizí nepohrdnete něčím dobrým na zub.

Samozřejmě, že všichni máme trochu rozdílné chutě a co vyhovuje jednomu, nemusí šmakovat druhému. Z následujícího univerzálního seznamu pochutin vhodných k televiznímu slosování si však určitě vyberete:

Křupavá klasika

Brambůrky nebo lahodný popcorn ještě žádný večírek nezkazily. Navíc jsou k dostání v každé večerce. Největší problém tak bude se sehnáním dostatečně veliké mísy.

Čokolife

Pokud si podobně jako my ujíždíte na všem čokoládovém, je to snadné. Ať už vám nejvíc jede mléčná nebo tmavá čokoláda, ať ji máte rádi s arašídy nebo lískovými ořechy nebo s oblibou zaboříte prst do sklenice s Nutellou, máme pro vás pochopení. Být čokoholikem je zkrátka životní poslání.

Donášková pohoda

Nechce se vám nic připravovat? Zvedněte telefon a objednejte si pizzu. Dobře, ke dveřím zkrátka budete muset, na druhou stranu si ji můžete dát klidně rovnou z krabice. Cítíte tu vůni?

Osvěžující a zdravé

Buďte jako římský císař a na stříbrném podnose mějte přichystané kousky vodního melounu, citrusových plodů nebo hroznového vína. Má to styl a rozhodně po tom nepřiberete.

Veverčin sen a ptačí zob

Nemusíte být zrovna Čip a Dale, abyste propadli chuti lískových oříšků, arašídů, kešu, pistácií a další oříškových delikates. Jelikož jsou ale ořechy drahé a vy na výhru v loterii teprve čekáte, doplňte misku o poznání levnějšími semínky (nabízí se např. slunečnicová nebo dýňová). Tím rozhodně nic nezkazíte.

Anticholesterol

Držíte dietu? Máte vysoký tlak? Trápí vás cholesterol? Zkuste kousky nakrájené zeleniny, které doplníte výběrem jogurtových dipů.

Chlazené štěstí

Jste v depresi, po rozchodu, nervózní? Před a během slosováním se ukidněte pořádnou lžící kvalitní zmrzliny.

Chlebíčkov

Pokud jste ze staré školy, určitě pamatujete všechny ty silvestry a oslavy narozenin, kdy se stoly prohýbaly pod tíhou chlebíčků všeho druhu. Navoďte si sváteční náladu a dejte pár šunkových nebo se odvažte a sáhněte po těch s hermelínovou pomazánkou.

Slaďouš

Věříte, že to dnes vyjde a vy konečně vyhrajete? Dejte si mix bonbonů, gumových medvídků, žížalek, čokoládových pralinek a dalších dobrot. Účty za zubaře pro vás jako loterijního milionáře nebudou víc než drobné.

Warm-up

Chcete být připraveni, ať už vaše čísla vylosují či nikoli? Pak si dejte alkoholické nápoje v libovolném složení a poměru (slabší povahy mohou doplnit o slané krekry a tyčinky). Když to vyjde, můžete rovnou slavit, pokud ne, náladu vám to nezkazí. A to se vyplatí.

Pro případ výhry pak doporučujeme předem zajistit také láhev šampaňského! Na čem si u televize nejvíce pochutnáte vy? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem!

Přečtěte si také