Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

Co byste neměli říkat dětem o penězích

29.03.2017 / 08:24
Je spousta věcí, které by vaše děti rozhodně vědět měly. Ale je taky dost těch, které do určitého věku rozhodně vědět nepotřebují. A to se týká i peněz.
A s těmi, jak víme, je to někdy složité. Měli by děti vědět, kolik rodiče vydělávají nebo kolik stál jejich narozeninový dárek? Jak to udělat správně a přitom nelhat. Víme to…
 

Mámo, táto, kolik vyděláš?


Dítě nemusí přesně vědět, kolik peněz rodiče měsíčně vydělají. Na druhou stranu ale není dobré tuto otázku zamést pod koberec. Podle psychologů je dobré se zvědavým dítětem promluvit o tom, kolik je průměrný plat v zemi, kolik minimální a kolik si vydělají ti nejúspěšnější. A při té příležitosti se do některé ze zmíněných vrstev zařadit.

Kdo vydělá víc, máma nebo táta?


Pokud jeden z rodičů vydělá víc, je dobré dítěti situaci vysvětlit. Jinak nabude dojmu, že rodič, který nosí domů větší výplatu, je důležitější. Proto je dobré probrat to, že třeba máma sice vydělá míň, ale zase se stará o rodinu. Rodina by měla fungovat jako tým, každý člen je důležitý.
 

Kdo komu kolik dluží?


Pro dítě naprosto zbytečná informace. Pokud vám dluží třeba někdo z rodiny a splacení peněz až příliš protahuje, dítě by to nemělo vědět. Může to proti svému strýci nebo tetě v budoucnu použít. Navíc se naučí, že dluhy se nemusejí rychle splácet. O zadlužování doma ale určitě mluvte, jen příklady nemusí být tak konkrétní a zrovna z vašeho blízkého okolí.
 
Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět