obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Čísla s významným úkolem
Určitě by neměly vejít v zapomnění. Chvíli jsem nad tím přemýšlela a pověřila je novým významným posláním. Zkrátka – ať mi vylepšují můj život i nadále.
 
Třeba taková sedmička. Ta má za úkol donutit mne, abych shodila sedm kilo, a to je významný úkol. Mohla bych si tak sukně kupovat o pár centimentrů menší v pase a před zrcadlem bych si nepřipadala tak nějak méněcenná.

Trojka je další ze čtveřice těch, jež mi osladily život. Ta by mi nyní měla přinést návod, jak stihnout v jednom měsíci přečíst tři knížky, na které jsem zatím neměla vůbec čas. Jsem sama zvědavá, jak to půjde, ale trojce věřím, spolu s ní to zvládnu.

Pak je tu patnáctka, číslo, které mi má připomenout, že 15 mi už dávno není a že bych se podle toho měla i chovat, třeba zvolnit běh tímto světem. To půjde těžko, každý by měl vydávat ze sebe tolik, na kolik se cítí. Tak proč bych ze sebe měla dělat stařenku, že?

A poslední z mých šťastných čísel je jednička. Objevila se v roli posla dobrých zpráv na tiketu Sporty dokonce dvakrát. Jakou úlohou tedy pověřím tuto pro mne magickou superhvězdu? Lámala jsem si s tím hlavu pěkně dlouho. A pak jsem na to přišla. Budu tak jako ona prostě jednička! Nejlepší, ať jde o přátelství s lidmi, plnění náročných povinností v práci, vytváření útulného domova, jednička v zavařování marmelád stejně jako v péči o zahradu. Jednička po boku milovaného muže i jako ta, která si poradí s každým problémem. Když jednička, tak se vším všudy...

Všechna uvedená čísla mi v nedávné minulosti přinesla maličké výhry, dopomohla k troše štěstí. Všechna patřila Sportce. Dnes patří i mému srdci. Je nad slunce jasné, že souznít s těmito kouzelnými čísly se určitě vyplatí. Stávají se postupně mými symboly, maskoty, miláčky, všudypřítomnými společníky.
 
Eva Brixi – externí autorka
 

Přečtěte si také