obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Chlapec našel diamant při procházce v parku

Máte různé druhy zábavních parků. V tomhle se můžete procházet a hledat diamanty. Třeba budete mít štěstí jako 14letý Kalel. A navíc jeho nález měl 7,44 karátu.

Každému se už asi stalo, že při letním koupaní viděl pod vodní hladinou něco blyštivého. Málokomu se ale poštěstilo, aby tenhle třpytivý kousek měl po vytažení z vody i nějakou valnou hodnotu. Pokud se nechodíte koupat pod jez a nenašli jste zrovna hodinky nějakého smutného vodáka…

Každopádně, když čtrnáctiletý Kalel sáhl do vody, hned věděl, že má něco víc než obyčejný kamínek. Na pomoc si zavolal svého otce a oba se shodli na tom, že jejich nález vyžaduje další prozkoumání. Lesklý kamínek o velikosti fazole a kávové barvy totiž vůbec nevypadal obyčejně.

Kalel vyrazil se svým otcem do amerického parku Crater of Diamonds ve státě Arkansas, kam se dobrodruzi vydávají hledat diamanty, přičemž u vstupu zaplatí nějakých 250 korun za lístek. Když něco najdou, mohou si to nechat. Samozřejmě, jen málo návštěvníků má to štěstí, že při procházce narazí na diamant.

V tomto případě to ale dopadlo nečekaně. Kalel s otcem ukázali svůj nález provozovateli parku a ten potvrdil, že jde o skutečný diamant. Dokonce největší hnědý diamant, který se v parku našel za posledních 40 let. Mladík si svůj cenný kámen o hmotnosti 7,44 karátu schoval a pojmenoval po svém oblíbeném hrdinovi – Superman Diamond.

Od otevření parku v roce 1906 bylo nalezeno na 75 tisíc různých diamantů. I přes to stále platí, že kdo kámen najde, tomu také patří. Samozřejmě se tak ale neděje každý den… Pokud chcete zkusit najít drahokam, doporučujeme zakoupení našeho losu. Je to rozhodně levnější řešení, než si kupovat vstupenku do parku (a letenku do USA).

Zdroj: CNN

Přečtěte si také