obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Chcete zažít stejný pocit, jako když vyhrajete miliony?
Chcete zažít jaké to je, když vyhrajete miliony? Je to jednodušší, než si myslíte. Podle psychologů se stačí „jen“ dobře vyspat.
Pocit z menší výhry určitě znáte. Tu radost a úsměv na tváři, který vám tato zpráva bezpochyby vyloudí. Je mezi námi i dost těch, kteří ví, jaké to je vyhrát miliony korun. Ti, které to zatím nepotkalo, nemusí zoufat. Alespoň to tvrdí britští lékaři a psychologové.

Rozsáhlý výzkum testoval přes 30 000 lidí

Britští psychlogové a lékaři sledovali, jak se cítí ti, kteří se dokáží dobře vyspat, i to jaká je pak jejich mentální a psychická kondice. Je důležité říct, že když mluvíme o dobrém spánku, mluvíme o jeho kvalitě. To, že člověk vyspává deset hodin denně ještě neznamená, že bude plný sil.

Z výzkumu vyšlo, že po kvalitním spánku má člověk stejný pocit, jako by vyhrál zhruba dvě stě tisíc liber, v přepočtu téměř šest milionů korun. Pravda, tito lidé si pak nemohli koupit nové luxusní auto, jako skuteční výherci, ale jejich pozitivní přístup k životu je může přivést k ledasčemu, i k penězům. Těžko říct, jak tento řekněme emociogram změřit, ale budeme britským lékařům věřit.

spanek.jpg

Ti samí lékaři také zdůrazňují, že v současné době je celá řada lidí, kteří mají se spánkem potíže. Rad a tipů, jak si dobře odpočinout, je spousta. Co říkáte, nestálo by to zato, cítit se fajn? S dobrou náladou budete mít určitě větší chuť do sázení a až vyhrajete, budete moct obě emoce – tu po dobrém vyspání a tu po získání pár milionů – porovnat. Co si budeme povídat, není nad vlastní zkušenost.
 

Přečtěte si také