Chcete zažít stejný pocit, jako když vyhrajete miliony?
Chcete zažít jaké to je, když vyhrajete miliony? Je to jednodušší, než si myslíte. Podle psychologů se stačí „jen“ dobře vyspat.
Pocit z menší výhry určitě znáte. Tu radost a úsměv na tváři, který vám tato zpráva bezpochyby vyloudí. Je mezi námi i dost těch, kteří ví, jaké to je vyhrát miliony korun. Ti, které to zatím nepotkalo, nemusí zoufat. Alespoň to tvrdí britští lékaři a psychologové.

Rozsáhlý výzkum testoval přes 30 000 lidí

Britští psychlogové a lékaři sledovali, jak se cítí ti, kteří se dokáží dobře vyspat, i to jaká je pak jejich mentální a psychická kondice. Je důležité říct, že když mluvíme o dobrém spánku, mluvíme o jeho kvalitě. To, že člověk vyspává deset hodin denně ještě neznamená, že bude plný sil.

Z výzkumu vyšlo, že po kvalitním spánku má člověk stejný pocit, jako by vyhrál zhruba dvě stě tisíc liber, v přepočtu téměř šest milionů korun. Pravda, tito lidé si pak nemohli koupit nové luxusní auto, jako skuteční výherci, ale jejich pozitivní přístup k životu je může přivést k ledasčemu, i k penězům. Těžko říct, jak tento řekněme emociogram změřit, ale budeme britským lékařům věřit.

spanek.jpg

Ti samí lékaři také zdůrazňují, že v současné době je celá řada lidí, kteří mají se spánkem potíže. Rad a tipů, jak si dobře odpočinout, je spousta. Co říkáte, nestálo by to zato, cítit se fajn? S dobrou náladou budete mít určitě větší chuť do sázení a až vyhrajete, budete moct obě emoce – tu po dobrém vyspání a tu po získání pár milionů – porovnat. Co si budeme povídat, není nad vlastní zkušenost.
 

Přečtěte si také