obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Chcete zaujmout milionáře?
„Naučila jsem se, že lidi zapomenou, co jste říkali, lidi zapomenou, co s vámi dělali, ale nikdy nezapomenou, jak se s vámi cítili,“ řekla kdysi známá americká spisovatelka Maya Angelou. A měla pravdu. Mnohdy ani ta nejvzletnější konverzace nepřebije to, že druhému prostě nejste sympatičtí. Ale platí to i naopak. Tak se podívejte, jak na to, ať zbytečně nepřijdete o rande s milionářem.

Jen nasloucháním se nezviditelníte

Pozorovat, co se kolem vás děje a mlčet, je fajn, ale jak se říká, nikoho tím moc nedojmete. Zapojujte se do konverzací, vykládejte svoje příběhy, sdílejte svoje názory. Třeba se budou shodovat s těmi, který má milionář či milionářka stojící vedle vás a budete mít zaděláno na první schůzku.


Snažte se odlišit

Když vyrazíte mezi lidi takto, máte o rozruch jistě postaráno. Je jen otázkou, kolik lidí vás bude vidět v pozitivním světle. To stejné platí nejen o vizáži. Hloupými řečmi se asi taky nechytnete. Zkuste třeba ozvláštnit tradiční odpovědi, které říkáte několikrát denně a nikdo nebude čekat vtipnou reakci. Zaujmete tak.
 

Usmívejte se

Tím dáte najevo, že jste v pohodě, a že vás baví život. Navíc je smích nakažlivý a ve vaší přítomnosti se budou všichni cítit dobře. Nebo minimálně rozhodně líp, než kdybyste si věčně stěžovali. To vůbec nezkoušejte.


Oslovujte jménem

Dáte tak najevo, že víte s kým se bavíte. Druhého člověka to vždy potěší a trochu mu to snad i zalichotí. Bude si s vámi rád povídat a zase – bude se prostě s vámi cítit dobře.

Jestli máte pocit, že je to nad vaše síly, nezbývá než zajít do trafiky a koupit si los. Když vyhrajete, budete stát rázem na druhé straně a ostatní si budou předcházet vás.
 

Přečtěte si také