obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Cesta kolem světa? Ne abyste minuli „Bránu do pekla“
Loterie Eurojackpot stále nabízí možnost vyhrát Cestu kolem světa v hodnotě neuvěřitelného půl milionu korun. Tentokrát se podíváme na exotická místa, o kterých moc turistů neví. Přeneste se s společně s námi za krásami přírody a nechte se inspirovat. Vsaďte si a začněte balit.
 
Naše putování začneme v jihoamerickém Peru. Tentokrát nás nebude zajímat známé Machu Picchu, ale místo asi pět hodin jízdy na jih od hlavního města Limy. Tam totiž leží krásná pouštní oáza, jako stvořená pro odpočinek. Kromě toho je to ideální výchozí bod, když chcete vyrazit do pouště surfovat na písčitých vlnách.Chcete se dotknout dvou kontinentů zároveň? Jde to. Vydejte se na Island, do národního parku Thingvellir. Pak už stačí jen obléct potápěcí výzbroj a vydat se pod vodu. V některých místech spatříte v průzračné vodě skaliska tak blízko u sebe, že se budete moct zároveň dotknout jak Severní Ameriky, tak Evropy.

Obr-2-Island.jpg


Pokud byste chtěli vidět „Bránu do pekla“, musíte do Turkmenistánu. Tam totiž v poušti už od roku 1971 hoří ze země unikající plyn. Místo je to opravdu impozantní a leckterý hříšník se tu zalekne. Ale to se vás jistě netýká.

Obr-3-Turkmenistan.jpg

Jestli byste rádi vyrazili do Brazílie a nechcete se mačkat s dalšími turisty na pláži Copacabana, vyrazte na severovýchod země, do Národního parku Lencóis Maranhenses. Uprostřed písčitých dun, které můžou měřit i několik desítek metrů, se tu v období dešťů od července do září tvoří smaragdová jezírka. Je jich tu tolik, že každý budete mít jistě svoje.

Obr-4-Brazilie.jpg

Přírodní koupání v kteroukoli roční dobu nabízí Guatemala. Uprostřed tamních lesů se nachází kaskáda, která vytváří stovky malých bazénků s průzračně čistou vodou, pravda trochu studenější. Ale zážitek to musí být parádní. Nemyslíte?

Obr-5-Quatemala.jpg

Zdroj fotek: http://www.businessinsider.com 


 

Přečtěte si také