obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Československé výhry v Eurojackpotu. Rozdělí si i miliardy?

V Eurojackpotu padlo minulý týden několik obřích výher. Téměř 22 milionů korun zamířilo i do Čech a k našim východním sousedům na Slovensko. Do obou zemí putovalo i třetí pořadí, přibližně 800 tisíc korun. 

Už několik týdnů odolává hlavní výhra v mezinárodní loterii Eurojackpot. Popáté za sebou se v pátek ve finských Helsinkách bude losovat o neuvěřitelných 2,314 miliardy korun. Získá  tuto astronomickou sumu Čech, Slovák nebo po několika měsících znovu Fin? 

Známá tvář Henri už přes měsíc láká do klubu miliardářů na nejvyšší možný jackpot 90 milionů eur. „Od spuštění Eurojackpotu před sedmi lety tato situace ještě nikdy nenastala. Maximální hranice vydržela pouze dva týdny, nyní už o miliardy hrajeme popáté v řadě. Bylo by samozřejmě příjemné po čase znovu oslavit výherce takové sumy v České republice,“ říká Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky.

Začátkem roku 2018 Eurojackpot již magické 90 milionové hranice dosáhl, ale vydržel pouze 2 týdny. Stejně dlouho na maximu visel i na přelomu roku 2016 a 2017. Následně si pět výherců odneslo po 18 milionech eur (cca 450 milionů korun) do Německa, Dánska a Nizozemska.

Nejvyšší výhru v historii si odesl Čech

Absolutně nejvyšší výhru si však odnesl výherce z České republiky. V roce 2015 si sázející z Pardubického kraje odnesl 2,466 mld. Kč. Přihlásil se až po 26 dnech, během kterých pečlivě zvažoval své investice. Pro své bohatství si do sídla Sazky přijel vlakem a plánoval, že bude dál chodit do práce a žít normálním životem. 

Druhá nejvyšší výhra českého sázejícího v Eurojackpotu činila 71 785 928 Kč.  

A co vy? Netoužíte vstoupit do klubu miliardářů? Zajistěte si lístek ke svobodě a vsaďte si pohodlně přímo na webu Sazky

Přečtěte si také