obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
České loterní královně je 60 let
Za rok narození - 1956 – se určitě nestydí. Naopak, své roky hrdě vytrubuje do světa. Jmenuje se Sazka a je jednou z nejtradičnějších českých společností a založena byla 15. září před šedesáti let. Vitální šedesátnice loteriemi bavila už naše dědečky, stále je ale plná elánu a rozhodně nechystá konec kariéry. Naopak. Obstát  je totiž výzva a ona výzvy miluje.
 
Hned od svého vzniku v roce 1956 Sazka tvořila dějiny. Bez nadsázky. Právě ona byla jediným legitimním provozovatelem loterních her v Československu a právě ona se měla stát také největším mecenášem českého sportu. I když už dávno nepatří státu, stále zcela v souladu s historickým účelem loterií, podporuje český sport a snaží se rozhýbat české děti.

První hra byla na rozkoukání, z druhé už je legenda

Vůbec první hra z produkce Sazky se jmenovala nečekaně: Sazka. Hráči v ní tipovali výsledky sportovních utkání. V roce 1957 ale Sazka spustila živoucí legendu Sportku. Ta se postupně upravovala, měnila, transformovala a předělávala, až dospěla do podoby, v jaké ji známe dnes. Sazka - průkopník a inovátor

Během svých 60 let existence a působení na českém (respektive československém) trhu, Sazka uvedla celou řadu dalších populárních her. Za všechny jmenujme třeba Šťastných 10, 5 ze 40 nebo nejnověji Eurojackpot. Krom čistokrevných loterií nabízí vitální šedesátnice Sazka zábavu také ve formě stíracích losů a rychlých her typu Keno.

Změny nejsou problém, ale příležitost!

I přes dlouholetou tradici je Sazka moderní pružnou společností, která se přizpůsobuje novým trendům a podmínkám na trhu. I proto rozšířila oblast své činnosti také na další sféry – mj. např. zajišťuje dobíjení mobilních telefonů na terminálech či zprostředkovává platební služby. Ač si to nemusíme uvědomovat, právě Sazka byla pionýrem a průkopníkem celé řady oblastí a technologií. On-line terminály, stírací losy, ale i rozvoj sportovních talentů nebo podíl na výstavbě infrastruktury (např. sponsoring výstavby bazénu v Podolí), to je jen pár příkladů toho, pod čím vším je společnost podepsána.

Co se při vyřčení jejího jména vybaví vám? Vzrušení, jemné mravenčení v zátylku, úspěchy českých hokejistů nebo tradiční večery u slosování Sportky? Napište nám o tom do diskuze, oslavenkyni Sazku tím jistě potěšíte!

Sazka Retro: Historie společnosti tak trochu jinak

Oslavám 60. výročí založení společnosti Sazka věnujeme vzhledem k důležitosti milníku patřičnou pozornost. V rámci připomenutí historie tradiční loterní firmy vznikl na portálu Sazka Svět celý seriál příspěvků s označením Sazka Retro.Kromě zajímavých dobových infografik a perliček z různých epoch působení Sazky na našem trhu, jsou pro vaše pobavení připraveny i vzpomínkové články věnující se jednotlivým dekádám minulého století. Zde je menší ocutnávka. Bon apetit: *Názory ve vzpomínkových textech Sazka Retro jsou svobodným dílem zodpovědného redaktora a nemusejí reflektovat oficiální postoje společnosti Sazka 

Zdroj foto: Wikipedia.org, Milujuprahu.cz

Přečtěte si také