obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Češi mají jasno: mezi nejoblíbenější sporty patří cyklistika nebo fotbal

Vybrat správná čísla na tiket Sportky může být někdy zapeklitá věc. Proto máme na stránkách hned několik pomocníků, které vám volbu usnadní. Máte své oblíbené sporty? Sázet můžete třeba na ně.

Přečtěte si také: Jako novopečený milionář vyrazí na wrestling 


Sázení na sporty funguje tak, že si vyberete disciplíny, které jsou vašemu srdci nejbližší, a my k nim za vás přiřadíme čísla. 

Protože se ve Sportce sází šest čísel, na ulicích jsme oslovili hned šest Čechů. S klidným svědomím můžeme říct, že s vašimi volbami se víc než ztotožňujeme.

Petr K., 35 let, technik

cyklistika_600x500.jpg


„Jsem z Prahy a pracuji na druhém konci města, což je okolo hodiny cesty veřejnou dopravou. Jakmile se ale trochu oteplí, sedám na své kolo. Hlavní město má celkem dobrou síť cyklostezek a v práci jsem mnohem rychleji. A navíc si ještě pročistím hlavu.”

Cyklistika má číslo 7.

Jaromír P, 30 let, projektant

behani_600x500.jpg


„Dřív jsem skoro vůbec nesportoval, jak se ale říká, že je běhání droga, před pár lety jsem mu naprosto propadl. Běhám skoro každý den po práci od deseti kilometrů výš a vyzkoušel jsem už i maratony nebo extrémní závody. Nedávno jsem se začal víc věnovat orientačnímu běhu, líbí se mi na něm, že kombinuje fyzickou zdatnost s orientací v terénu.”

Orientační běh má číslo 26.

Lucie M., 29 let, na mateřské dovolené

plavani_600x500.jpg


„Mám doma dva předškoláky a jakmile se oteplí, neustále poslouchám, kdy půjdeme zase k vodě. A tak léto prakticky strávíme u bazénu. Syn i dcera už umějí plavat, a když je vidím, občas si říkám, jestli se spíš než nám nenarodili nějakým vodníkům.”

Plavání má číslo 28.

Lukáš H., 39 let, řidič

kanoistika_600x500.jpg


„Na sport úplně nejsem, když mám volno, tak čas trávím hlavně v dílně nebo na zahradě. Se dvěma syny máme ale už řadu let tradici, že každé léto vyrážíme s partou na vodu. Oba už jsou v pubertě, a tak si v průběhu roku pořád něco ťukají do telefonu. Na vodu s tátou se ale vždycky těší, z čehož mám radost.”

Kanoistika má číslo 16.

Milan P., 49 let, montér

fotbal_600x500.jpg


„Sportování jsem měl rád už odmala, vedli mě k tomu rodiče. Jeden čas jsem dokonce i hrál fotbal v okresním přeboru a zůstal jsem u něj až doteď. U nás ve fabrice je fajn parta chlapů, se kterými chodíme pravidelně hrát. Letos bychom si dokonce možná měli zahrát i takový přátelský mini turnaj, tak doufám, že pár gólů trefím.”

Fotbal má číslo 17.

Simona F., 25 let, účetní

tenis_600x500.jpg


„Krom běhání a jógy asi nejvíc hraji tenis. V posledních letech mě hodně motivují skvělé výkony našich sportovkyň, hlavně se mi ale líbí, že krom fyzičky je k dobré hře nutné zapojit i mozek, bez něj se zápasy většinou nevyhrávají.”

Tenis má číslo 44.


Pokud bychom vybrali sporty z ankety výše, byly by na tiketu Sportky čísla 7, 16, 17, 26, 28 a 44. Vsaďte si tuto kombinaci online, anebo si vyberte jiné sporty na tomto odkazu.

Přečtěte si také