obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Bydlete pod londýnským nebem
Londýn bude mít novou dominantu. Čínští investoři se v britské metropoli chystají postavit mrakodrap, kterému se začalo přezdívat Flower Tower. A to podle jeho tvaru, věže totiž připomínají tři květní lístky. Pokud máte pár milionů navíc, tady je inspirace k bydlení.

Měřit má přes dvě stě třicet metrů, bude mít šedesát sedm pater. Čím výš si budete chtít byt pořídit, tím hlouběji do kapsy budete muset sáhnout. Nový mrakodrap totiž není určený pro kanceláře, ale pro residenční bydlení. Půjde o největší obytnou budovu nejen v Londýně, ale v celé západní Evropě. Stavba vyjde v přepočtu na 27 miliard korun.

Ale zpět k případné koupi bytu. Ty úplně nejvýš by měly stát téměř sto milionů korun. Půjde o rezidenci se třemi ložnicemi, přičemž z každé bude neuvěřitelný výhled. Že tolik peněz nemáte? Tak můžete zkusit nějaké patro uprostřed, třeba třicáté by mělo být už levnější, vyjde na třicet milionů korun. Že to pořád není ve vaší cenové relaci? Tak pak můžete bydlet v přízemí, ale pár milionů to taky bude. Stejně jako ostatní ale budete mít přístup do kina, do obchodů nebo na několik zahrad, které by měly v mrakodrapu být.

To ale není zdaleka všechno. Ve Flower Tower nebude chybět vinotéka, posilovna, knihovna a herna pro děti. Kolik budou tyto služby rezidenty měsíčně stát, se zatím neuvádí. Stavitel budovy chce vytvořit doslova vertikální město a věří, že právě to přiláká zájemce.

Pokud chcete být i vy jeho součástí, nějaký ten milion by se hodil. Pokud chcete do vyšších pater, bylo by dobré trefit jackpot. Ale stává se to. Tak si vsaďte a budete mít Londýn jako na dlani.

Zdroj foto: homesandproperty.com.uk

 

 

Přečtěte si také