obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Buďte jako Robinson Crusoe
V Eurojackpotu je už přes 930 milionů korun. Díky takové částce byste se mohli přiblížit životu některých literárních hrdinů – co třeba trosečník Robinson Crusoe?

Dlouhodobě si stěžujete na stres a všudypřítomný ruch civilizace? Pokud vyhrajete v Eurojackpotu, budete si moct dovolit koupit vlastní ostrov, místo jízdy MHD nebo autem v koloně se budete brouzdat mořským příbojem a zažijete dobrodružství jako vystřižené z klasiky od Daniela Defoa.

Možná se budete divit, ale „volných“ ostrovů je i dnes k dispozici dost a dost. Je jen na vás, zda si takový opuštěný ostrov raději pronajmete nebo jej koupíte tak, aby si na Robinsona po vás mohly zahrát třeba i vaše děti. Dokonce existuje realitní agentura Private islands online specializovaná právě na soukromé ostrovy!

Nám osobně se pro účel adaptace osudu Robina Crusoa v reálném životě zalíbil třeba filipínský ostrov Dumunpalit (na snímku).

 Je poměrně velký, nabízí dostatek vegetace, jsou na něm úžasné pláže i vysoké skály sopečného původu, abyste měli hezký rozhled po krajině. Okolní tichomořské vody nabízejí dostatek ryb, které si budete moci ulovit k večeři. Dolarová cena tohoto ráje na zemi činí pouhých 3,4 milionu (zhruba 81,6 milionů korun), což pro výherce aktuálního Eurojackpotu není zase tolik.

Na závěr pár tipů pro budoucí trosečníky:

  • Ani v zájmu autenticity se na ostrově neodřízněte od veškerého kontaktu s civilizací, nechte si tam alespoň vysílačku. Co kdyby vás to přece jen omrzelo?
  • Ulovit si veškeré jídlo? Romantická představa, ale buďte realisté – nechte si sebou dovézt alespoň pár nouzových konzerv a zásobu pitné vody.
  • Samota leze na mozek. V knize měl Robinson Pátka, ve filmové verzi s Tomem Hanksem si hlavní hrdina alespoň povídal s balónkem. Vy si těch Pátků vezměte klidně víc, co kdyby přišla ponorka?

Více inspirace pro budoucí milionáře najdete v našem on-line snáři na www.dreamwall.cz.

 

Přečtěte si také