obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Buď rozumný! První věc, kterou slyšel, když vyhrál miliony
Trpělivost růže přináší, říká se. Šestadvacetiletému Davidovi nepřinesla jenom květiny (nic proti růžím), ale na jeho kontě přibylo několik nul. Na losu, který si koupil, setřel hlavní výhru – v přepočtu devět milionů korun.
Pro muže, který se do té doby živil jako stavař, to znamenalo životní změnu. Pořád se ale drží rady své přítelkyně – „je rozumný“ a zbytečně neutrácí.

David si kupoval los každý pátek, vždycky ráno před prací. I tentokrát ho strčil do kapsy a v klidu setřel až na stavbě. „Los jsem setřel, hned když jsem dorazil a to, co jsem uviděl, mě úplně ohromilo. Říkám kolegům, mám tam hlavní výhru. Vrhli se na mě a pozorovali los se mnou. Pak jsme začali všichni křičet,“ vzpomíná na osudovou chvíli mladý Brit.

Práce, nepráce, hned se vrátil do obchodu, kde los koupil. Tam mu řekli, ať zavolá do loterijní společnosti. Jenže bylo teprve půl osmé ráno a linka se otvírala až od devíti. „Celou dobu jsem držel telefon. Nedokážu vám vůbec říct, jak jsem se cítil. Ta hodina a půl byla nekonečná,“ říká David. „Ani po tom telefonátu jsem moc práce neudělal, to se přiznám. Ruku jsem si pořád držel na kapse, kde byl los,“ dodává.

První, co mu na to řekla jeho přítelkyně, bylo to, aby byl rozumný. Domluvili se, že si koupí větší dům, aby každá z jejich dvou malých dcer měla vlastní pokoj. Pak chce David taky nový Mercedes.

Stavaři prý patří obecně k častým výhercům v loterii. David proto bude kupovat losy dál. „Byl jsem ve správný čas na správném místě. Kde je napsané, že se to nemůže opakovat,“ je přesvědčený.
A co Vy? Inspiroval Vás tento příběh? Zkuste štěstí a vsaďte si nebo si kupte los!

Zdroj foto: www.scotsman.com

Přečtěte si také