obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Britskou loterii vyhrál nejstarší pán v historii
Dennis a Shirley jsou manželé už šedesát let. Po celou tu dobu občas sázejí. Jejich snem bylo vyhrát peníze pro jejich dvě dcery. Nedávno se jim přání splnilo. Co na tom, že z jejich dcery jsou dnes už padesátnice. Osmnáct milionů liber, v přepočtu přes půl miliardy korun, se hodí vždycky.
„Od narození obou dcer nás s manželkou zajímalo jenom jedno – jak se o ně postarat a finančně je zabezpečit do konce života. Vědomí, že se to stalo, je prostě neuvěřitelný pocit. Jsem opravdu šťastný, “ popisuje své první emoce Dennis.

Byl to právě on, kdo si tamní loterii vsadil. Jako obvykle vyrazil ráno ke svému prodejci novin. Vsazený tiket pečlivě založil do diáře na stránku, kde bylo napsáno „neděle“. Ten den se totiž losovalo.

O výhře se dozvěděli hned v osm ráno. Okamžitě volali dcerám. „Když vám volají rodiče v neděli v osm hodin ráno, vyděsíte se, co zlého se stalo,“ popisuje situaci Tina. „Musím přiznat, že jsem těm neuvěřitelným zprávám zpočátku moc nevěřila, hned jsem proto šla čísla ověřit,“ dodává.

Pár bydlí ve stejném domě téměř po celou dobu jejich manželství, nové bydlení jinde proto neplánují. „Jedině, že bychom dali dům na kolečka a někam se tak podívali, to by byla varianta. Ale asi bychom potřebovali šoféra,“ říká Dennis. Rozhodně ale vymění svůj třídvéřový Nissan Micra za nějaké větší auto.

Jedna z dcer je velká fanynka rugby, vyrazí proto na nějaký prestižní turnaj. „Ještě je brzo něco říkat, přesně nevím jak s penězi naložím, ale jsem zdravotnice a určitě bych část peněz dala ráda na dobročinné účely,“ říká Karen a dodává: „Jedno je ale jisté, nikdy nepřestanu být vděčná svým rodičům, že kvůli nám sázeli a hlavně nikdy nepřestali.“

Ve Velké Británi se výherci automaticky stávají středem zájmu médií a vlastně i lokálními celebritami. Na rozhovor s nimi se můžete proto i podívat:Zdroj: Dailystar.co.uk, The Guardian
 

Přečtěte si také