obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Bill Gates, jak ho neznáte
Je tak bohatý, že je to pro někoho prostě UFO. Něco nepředstavitelného, chlápek, co může mít všechno – Bill Gates. Už o něm bylo napsáno téměř vše. Ale i tento muž je jen člověk – má nedostatky jako každý z nás a taky své, řekněme, úchylky. Schválně. Kdo z vás rád myje nádobí? A kdo si nepřetržitě natáčí svůj oblíbený strom? Vítejte v soukromí nejbohatšího muže planety.

3x zatčen


Gates byl údajně zatčen hned třikrát, vždy to mělo co dělat s řízením. V 70. letech ho policie zadržela, když proháněl v Novém Mexiku své nové Porsche. Jel příliš rychle, navíc neměl řidičský průkaz. To samé se opakovalo o dva roky později. V 80. letech ho policie zadržela kvůli podezření z řízení v opilosti. To se ale nepotvrdilo.
 

Monitoruje oblíbený strom


Neuvěřitelný servis má jeden ze stromů v zahradě Gatesových. Bill ho má natolik rád, že ho čtyřiadvacet hodin denně monitoruje. Pokud je tento čtyřicetiletý kousek stojící u příjezdové cesty příliš suchý, čidla ihned vyhodnotí situaci a stromu se dostane požadované vláhy.


 

Miluje mytí nádobí


A teď pozor! Mytí nádobí většina lidí z duše nesnáší, pro Gatese je to ale způsob relaxace. Myje ho každý večer a rád. Tvrdí, že bezduchou činností se člověk uvolní, mozek si odpočine a může být zase kreativní.
 

Neumí žádný cizí jazyk


Cítíte se na zahraniční dovolené špatně, když se snažíte domluvit rukama nohama? Nezoufejte. I tak vás možná čekají velké věci. Podobné to má totiž i Gates. Několikrát mluvil o tom, že se cítí hloupě, že umí pouze anglicky, a že by si chtěl s lidmi povídat v jejich rodné řeči. Tak třeba to ještě dožene.

Zdroj foto: fortune.com, therichest.com
 

Přečtěte si také