obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Australský řidič odbavil náklad štěstí
Příběhy výherců loterijních her jako je Sportka a Šťastných deset nebo jejich zahraničních variant, jsou většinou plné pozitivních emocí, a často oslňují dojemným příběhem lidí, kterým peníze umožní si plnit dávné sny. Příběh australského řidiče Billa Morgana je přesto jedinečný tím, jak jej bohyně štěstí Fortuna zavalila přízní a změnila rodící se tragédii v pohádkovou realitu.
Příběh Billa Morgana, profesionálního řidiče kamionů, v ledasčem připomíná horskou dráhu – a ta jeho začala strmou jízdou dolů. Nejprve byl málem rozdrcen během pracovní nehody. Naštěstí nebyla smrtelná, Morgan při ní ale utrpěl alergickou reakci, která vyústila v silný srdeční záchvat. Tak silný, že se Morgan na celých 14 minut ocitl ve stavu klinické smrti. Lékařům se ho podařilo zachránit, následovalo však dvanáctidenní koma, během něhož doktoři rodině nedávali žádné naděje a naopak doporučovali odpojit pacienta od přístrojů. Pak se však začala činit štěstěna.


Nejprve se Morgan neočekávaně probral z komatu, aniž by měl jakékoli trvalé následky. A to byl teprve začátek…


Svatba a výhra v přímém přenosu


Po rehabilitaci se 37letému Morganovi podařilo poměrně brzy najít lukrativnější a lépe placenou práci. Nadto požádal o ruku svou dlouholetou přítelkyni Lisu Wellsovou, v odpovědi se mu dostalo sladkého ano. O týden později si Morgan v trafice koupil stírací los. Ano, uhodli jste, byl výherní a šťastlivec se stal majitelem zbrusu nového auta. Zástupci jedné místní televizní stanice byli Morganovým příběhem tak ohromeni, že za ním vyslali štáb, který měl se znovuzrozeným mužem zrekonstruovat onen těžko uvěřitelný sled událostí. V rámci autenticity tak šťastlivec a štáb vyrazili k novinovému stánku. Tam si měl Morgan přímo před kamerou zakoupit stírací los, což také učinil. Nikdo však nemohl tušit to, co následovalo. Za dohledu kamery Morgan v přímém přenosu los setřel jen aby zjistil, že právě vyhrál celých 250 tisíc dolarů (zhruba pět milionů korun)! Diváci u televizních obrazovek byli samozřejmě u vytržení, stejně jako celý štáb a Morgan samotný. U něj lze považovat za štěstí i to, že jej po setření losu nepotkal další srdeční záchvat. Nevěříte? Pak se podívejte na video ZDE.

A co vy? Stalo se vám někdy něco podobného, nebo vám Morganův případ připomíná sci-fi? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem.
 

Přečtěte si také