obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Ať mu to vyjde
Nápady mého kamaráda, letitého businessmana, jsou šokující. Vymýšlí, zkouší, riskuje a zpravidla má dobrý odhad, dokáže nejen vydělat a dobře uživit svou velkou rodinu. Jeho podnikání přináší spousty užitku i v oblasti, kterou pojmenováváme udržitelnost nebo společenská odpovědnost.

Nápady mého kamaráda, letitého businessmana, jsou zpravidla šokující. Vymýšlí, zkouší, riskuje a zpravidla má dobrý odhad, dokáže nejen vydělat a dobře uživit svou velkou rodinu. Jeho podnikání přináší spousty užitku i v oblasti, kterou pojmenováváme udržitelnost nebo společenská odpovědnost. Jednou se jeho nápady postarají o parádní zviditelnění jeho firmy nebo celé skupiny, již založil, ale hlavně finančním darem pomůže nemocným dětem,  jindy rozpohybuje další společnost, která mu vydělá spousty peněz, a ty zase investuje rychle do nového ekologického projektu. Nedávno mu však štěstěna pohrozila – pokazil, co mohl. Pár zajímavých myšlenek, které se na první pohled jevily jako zázračné, přinesly naprosté fiasko. Co na tom? Každý má svůj přístup, svůj tah na branku, svou hlavu, svoji odvahu.

Ať už je to tak či onak, všemu, co přinesl v posledních letech na trh, jsem vždy držela palce. Radovala jsem se z jeho úspěchů a v prohrách jsem viděla další příležitosti, kudy asi napře svoji pozornost posléze. Nedávno mne seznámil s dalším plánem. Není to sice nic nového pod sluncem, a není ani první ani poslední, ale... Vím, že je pořád ještě snílek, řekla jsem si, když mi nadšeně líčil, do čeho se pustí. Myslel to však naprosto vážně a mne na pár okamžiků utvrdil v tušení, že mu jednoduše přeskočilo. Pak jsem si řekla – proč ne, určitě tím nic nezničí a o nic nepřijde.

Oč jde? Jedna z jeho firem poslední rok málo vydělává. Marketingu došel dech, známosti nepomáhají, obchodní přátelé její služby nedokáží využít. Můj kamarád se rozhodl, že na to půjde jinak, netradičně a proti všem zákonům podnikání. Od ledna pravidelně sází. Jeho favoritkou je Šťastných deset a Sportka. Střídá je, každý týden jedna sázenka. A věří. Ve štěstí. Až vyhraje, bude moci opět investovat. Postaví fabriku, která... Víc nevyzradím. Ať mu to vyjde!

Přečtěte si také