obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Aprílový los k snídani
Miluji překvápka. Tedy samozřejmě jen ta příjemná, rozverná a humorná. Třeba na Apríla. A také ráda dělám lidem radost, a právě v tento den. Vymýšlím blbinky, srandičky, dárečky, které přinesou potěšení spíš nápadem, než honosností. Na které se déle vzpomíná, než na jiné, jež nezapadnou v řadě všedností a obyčejností. Přiznám se vám, že jsem si celý březen lámala hlavu, čím překvapit dceru právě v den, kdy se ke slovu dostávají všelijaké ty žertíky a šprýmy, tedy 1. dubna. A nakonec jsem to vymyslela, i když ne úplně aprílově...

Pod ranní šálek čaje jsem jí vložila... Hádejte co? No přece los. Vsadila jsem na Černou perlu. Nejen proto, že sama náhrdelník z černých perliček ráda nosím, ale i proto, že vím, že perly sluší i mladším ročníkům žen, jsou mírně provokativní a sexy a nikdy neomrzí. A přinášejí štěstí, jak jinak. Los jsem stylově zabalila do žlutého ubrousku, ta barva patří k Sazce stejně jako ten můj miniadrenalin. To čekání na malé tajemství, které má být v pravou chvilku odhaleno.

Dnes je právě středa, první dubnový den. A já si strašně přála, aby ten los byl tím, který rozehraje něco pozitivního, a nebyl, paradoxně, Aprílem. To „něco“ by nemuselo být bůhvíjaké, stačilo by přiměřené české povaze a tužbám českého člověka, který hledá povětšinou jistoty a nějaké ty korunky k tomu patří. Za ty se dají koupit vysněné knížky o umění, dobrá práce zahradního architekta, nebo třeba růžový Mercedes, holčičí sen.

Nepořizovala jsem ten los v novinovém stánku proto, aby dotekem pětikoruny změnil život té mladé slečně studentce, ale proto, aby překvapil v den, který většinou někoho vypeče, ostatní pobaví. Chtěla jsem změnit vzpomínky na Apríla.

Pravidlo bylo však jedno: setřít až před půlnocí. Jak to dopadlo, budiž sladkým tajemstvím.

Přečtěte si také