obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Absurdity nebo oblíbené čínské nápady?
Na světě se dá koupit opravdu ledacos. A mnohdy to ani moc nestojí. Až do absurdna to ale dotáhli v Číně. Vybrali jsme pro vás ty největší kuriozity. Schválně, pořídili byste si je?

„Pandapes“


Chtěli byste doma mít pandu, ale v bytě vám pobíhá jenom pes? Číňané se toho rozhodně nebojí. Stačí tupírák, případně fén, trocha trpělivosti a dílo je hotovo. Pravda, trochu se to komplikuje, pokud máte psa zrzavého. Na něj budete potřebovat ještě bílou a černou barvu. A panda je na světě.
 

Pandí čaj

panda-poop-tea.jpg

Posedlost pandou je v Číně zcela evidentní. Kilo tohoto čaje stojí neuvěřitelných osmdesát tisíc dolarů. A vězte, že si za tyto peníze kupujete usušený pandí trus. Číňané totiž věří, že bambus v něm obsažený působí jako prevence proti rakovině. A taky po něm zhubnete. No nekupte to.
 

Snídaňový robot

robots-chefs-moda-restaurantes-chinos_2_1360187.jpg

Podstatně levnější je robot, který vám nejen přinese snídani do postele, ale sám ji taky uvaří. Vyjde na pár tisíc dolarů. Umí prý uvařit skvělé nudle. No uznejte, nudle každé ráno?
 

Vzduch v plechovce

Pro nás naštěstí ufo, v nejlidnatější zemi bohužel realita. Za pár korun si tam můžete pořídit svěží vzduch v plechovce. Jen si v regálu místo pro plechovku s pivem sáhnete prostě pro vzduch.


Čaj sklízený ústy panny

panna.png

A skutečná lahůdka nakonec. Čajové lístky sklízené ústy čínských pannen. Rukou se jich dotknout nesmějí. Jedině tak se přenese jejich čistota i toho, kdo čaj potom pije.
Tak jestli nebude lepší si jít prostě vsadit.

Zdroj foto: New York Post, www.teapartygirl.com, www.listverse.com
 

Přečtěte si také