76 milionů eur padlo v Eurojackpotu v Německu
"Musel jsem se podívat dvakrát, třikrát, čtyřikrát a vůbec jsem tomu nemohl uvěřit," to byla slova šťastného výherce. Tenhle papírek, který je navíc trochu zmačkaný má cenu 76 milionů eur, v přepočtu zhruba 2,09 miliardy korun.


Výherce se loterní společnosti ozval hned v úterý, po své páteční výhře a prý svůj výherní tiket opatroval jako vzácný šperk. Není divu, protože tohle je zatím v Německu nejvyšší výhra ve hře Eurojackpot.

"Výherce volal hned první pracovní den po velikonočních svátcích. Pro výhru si přijde během několika dní. Zatím o něm víme, že žije v regionu Severní Porýní-Vestfálsko," přibližuje informace o výherci ředitel WestLotta Andreas Kötter.

Svoje čísla si výherce zkontroloval hned den po slosování. V místním rádiu totiž slyšel, že v jeho regionu někdo vyhrál obrovskou sumu právě v Eurojackpotu. Nevěřil svým očím, když zjistil, že vylosovaná čísla seděla s jeho vsazenými do posledního puntíku. Strefil čísla v posledním vsazeném sloupci ze svého tiketu.

Na chvíli si radost z vítězství nechal jen pro sebe, takže měl velmi odpočinkové a klidné velikonoční svátky. "Akorát jsem se stále chodil dívat na svůj tiket, jestli je v pořádku," vyprávěl výherce po telefonu pracovníkovi sázkové kanceláře.  Více informací už s ohledem na bezpečnost výherce něměcká sázková společnost neprozradí.
 

Přečtěte si také