obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
7 věcí, které se Jágrovi v životě povedly
Když téměř třicet let hrajete hokej v nejprestižnější soutěži světa, přijdete si na hodně. Peníze, trofeje, modelky… Jarda má všeho vrchovatě. Co všechno se mu povedlo?
Bylo to jako napínavý hokejový zápas. Jenom Jaromír Jágr, druhý nejúspěšnější hokejista v historii NHL, nezářil na ledě, ale seděl doma a čekal, se kterým týmem podepíše smlouvu. Nakonec se domluvil s kanadskými Calgary Flames a ve věku 45 let bude vůbec poprvé hrát za kanadský tým. Tato příležitost, a dost možná poslední sezóna v nejlepší hokejové lize světa, si žádá žebříček toho, co se Jardovi v životě povedlo.

Vydělal miliony: Díky své dlouhé kariéře v zámoří si Jarda vydělal velmi pěkné peníze. Zahraniční servery odhadují jeho celkový příjem v NHL na částku 118 milionů dolarů. Za jednu sezónu v Calgary Flames přitom dostane milion. A ještě jeden k tomu, pokud splní další nasmlouvané úspěchy. Na takové peníze si většina z nás přijde akorát ve Sportce.

28 let v NHL: A pořád jede! Jarda nastoupil do NHL už v roce 1990, kdy ho draftovali Tučňáci z Pittsburghu. V tomhle týmu přitom vydržel jedenáct let a dodnes je s ním spojený. Ve věku 45 let je přitom historicky třetím nejstarším hráčem. Je otázkou, jestli vydrží tak dlouho jako Gordie Howe, který hrál do svých 52 let!

Samé medaile: Za svou kariéru toho Jarda zvládl hodně a sesbíral v podstatě cokoliv mohl. To máme dvě medaile z Olympijských her (zlato a bronz), čtyři medaile z Mistrovství světa (2x zlato, 2x bronz), dva Stanley Cupy nebo pět ocenění Arta Rosse za nejlepšího hráče kanadského bodování.

Nemyslí jen na sebe: Jaromír dlouhodobě spolupracuje se Sazkou. V rámci akce Sazky Dáš to, kterou sdílel třeba na svém Facebooku, zapojil svoje fanoušky, aby s ním cvičili. Na přelomu srpna a září se se Sazkou znovu snažil rozhýbat děti a zúčastnil se sportovní akce Dostaň Jágra, kterou Sazka pořádala pro děti. S každým dítetěm si pak porovnával síly v přetahování lanem.

Ustál skandály: Užíval si s celou řadou modelek a pokud s ním nějaká chtěla vyběhnout, resp. vybruslit, ukázal, že je pánem i mimo led. Příkladem budiž vydírání z roku 2015, kdy z něj mladá modelka chtěla vylákat 50 tisíc, jinak zveřejní jejich fotky. Jardovi to bylo jedno a ještě si z toho dělal legraci.

Má vlastní tým: Tak dlouho hrajete hokej, až koupíte vlastní hokejový tým. V Jardově případě jde o Rytíře Kladno, kde letos získal stoprocentní podíl. Jágr koupil většinový podíl ve slavném týmu v roce 2011 a v době, kdy ještě nebyl jasný jeho návrat do NHL, se spekulovalo, že nastoupí právě za Rytíře.

Má ty nejlepší fanoušky: Spousta lidí v Česku i ve světě sleduje Jardovo počínání, ale je pár fanoušků, kteří jsou výjimeční. Říkají si The Travelling Jagrs (Cestující Jágrové) a na hokej chodí v dresech všech týmů, kde Jarda hrál, přičemž za zápasy se nebojí urazit pořádnou dálku. A odkud tihle vytrvalci jsou? Právě z Calgary!

Přečtěte si také