obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
6 luxusních způsobů cestování ve stylu miliardářů. Na zemi i ve vesmíru!

Výlety vlakem jako ze starých románů, nejdražší jachta světa, ale i cesta za hranice Modré planety. Podívejte se na 6 luxusních způsobů dopravy, které doporučují miliardáři a výherci Eurojackpotu!

maharaja-(3).jpg

6. Projeďte se vlakem jako maharádža
Cena jízdenky: 525 tisíc Kč

Za nejpřepychovějším vlakem světa se budete muset vypravit do Indie, při svém výletě se ale budete cítit jako v pohádce nebo romantickém románu. Maharaja`s Express cestující vozí po 5 destinacích v oblasti severozápadní a střední Indie mezi říjnem a dubnem a prezidentské apartmá na nejdelší, osmidenní cestě, vás vyjde na více než půl milionu korun.

Vlak nabízí celkem 14 vozů s pokoji a kapacitou až 84 cestujících, 2 jídelní vozy, odpočinkovou místnost se soukromým barem, která se jmenuje Rádžův klub a další vůz, tentokrát s barem veřejným. A protože je tak skvělý, už od roku 2012 získává nepřetržitě každý rok ocenění Nejluxusnější vlak na světě v prestižní soutěži Světové cestovatelské ceny.

phantom.jpg

5. Projeďte se limuzínou vylepenou hvězdami
Cena: k doptání u výrobce, min. 16 milionů Kč

Král mezi automobily pro ty nejbohatší. Společnost Rolls-Royce, svůj model Phantom už nějaký ten pátek vyrábí. V roce 2013 však pro moto show v Dubaji vytvořila unikát s názvem Starlight Headliner. Zvenku příliš pozornosti nebudí, to hlavní ale samozřejmě čeká uvnitř.

Pro Phantom Starlight Headliner je samozřejmostí interiér z kůže v nejvyšší kvalitě, ručně vyráběné doplňky, audiosystém s 15 reproduktory a piknikový chladící prostor. Strop vozu je pak zevnitř prošitý optickými vlákny, na jejichž koncích jsou vedle drobných světélek i diamanty. Cestující mají tak v noci pocit, že jedou pod oblohou plnou zářících hvězd.

Cenu výrobce neuvádí, běžný Phantom se však dá pořídit od 16 milionů korun s tím, že úpravy na zakázku navyšují koncovou cenu
 o 30 % a více.

hermescopter.jpg

4. Proleťte se helikoptérou od slavných návrhářů
Cena: 133 milionů Kč

V „obyčejné” variantě je helikoptéra EC135 od společnosti Eurocopter Group nejrozšířenějším modelem evropských záchranných i policejních záchranných složek. Její luxusní varianta, která vznikla díky spolupráci s návrhářským domem Hermés, vyjde na 6 milionů dolarů, tedy přes 130 milionů korun.

Interiér ale majitele okouzlí na první pohled: má ručně vyráběné kožené sedačky i čalounění s neviditelnými švy.  Dosahuje rychlosti více než 280 km/h a pohodlně se v ní přepraví až 4 pasažéři.

spacexmoon.jpg

3. Vystřelte se raketou ke hvězdám a ještě dál
Cena: 1,8 miliardy Kč

Nestačí vám soukromé hvězdy od Rolls-Royce? Není problém! S lodí společnosti SpaceX od vizionáře Elona Muska se už příští rok můžete podívat na Měsíc. V současnosti jsou naplánovány celkem 2 výlety soukromých osob.

Výlet bude trvat týden a bude velmi podobný misi Apollo 8 od NASA. To byla totiž jediná čistě okružní cesta k Měsíci a zpět. Pokud máte v kapse zbytečných 81 milionů dolarů, na vaší první vesmírné cestě vás doprovodí i dva členové posádky.

donaldtrump-(1).jpg

2. Vstupte na palubu letadla Donalda Trumpa
Cena: 2,2 miliardy Kč

Jestli se kamarádíte s Donaldem, na všechna příkoří, co jste kdy zažili v letadle, s klidem zapomeňte. Jeho Boeing 757-200, který díky nástřiku s prezidentovým jménem identifikuje úplně každý, je s cenovkou 100 milionů dolarů (více než 2,2 miliardy korun) osmým nejdražším letadlem na světě. Letadlo se dokáže pohybovat rychlostí více než 800 km za hodinu.

Na palubu se vejde jen 43 cestujících (oproti standardním 200). Ti mohou využívat soukromé kino i hernu, zlaté kohoutky v koupelnách a na toaletách, luxusní odpočinkové zóny nebo přespat v pokoji pro hosty.

abramovic.jpg

1. Plavte se na nejdražší jachtě světa
Cena: 9,3 miliardy Kč

Námořní cesty v nejvyšším stylu si užívá majitel fotbalového klubu Chelsea, ruský miliardář Roman Abramovič. Jeho obří luxusní jachta s názvem Eclipse (Zatmění) ho včetně nového interiéru stála neuvěřitelných 420 milionů dolarů (9,3 miliardy korun).

Co na ní najdete? Třeba pokročilý obranný systém včetně toho protiraketového a vlastní ponorky, 2 heliporty, 26 pokojů pro hosty, vířivky, 2 bazény, kinosál nebo kosmetický salón. A také obří společenský sál pro hosty, kde si na Silvestra 2013 zazpívala i Lady GaGa.

Přečtěte si také