obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
5 zajímavostí o nejpopulárnějších sportech v Česku
Hrajete Sportku a máte zároveň svůj oblíbený sport? Teď si ho můžete vsadit, všechny sporty totiž mají svá šťastná čísla.
Díky naší kalkulačce, kterou najdete zde, už si na svůj tiket nemusíte volit čísla, ale jednotlivé sporty. Hraní Sportky tak může být ještě větší zábava. Inspirujte se v seznamu pěti nejoblíbenějších sportů, které Česku vládnou a přečtěte si zajímavosti o domácích šampionech.

1. Hokej - Šťastné číslo: 20

sportka_hokej.jpg

Když se řekne hokej, na mysl všem vytane jméno Jaromír Jágr. Dokázal vyhrát snad všechno, co se dalo. Ať už to byla olympiáda, mistrovství světa nebo Stanley Cup. Ve Spojených státech se stal legendou, o čemž svědčí i to, že se jeho obličej objevil i na klasickém americkém produktu - burákovém máslu!

2. Fotbal - Šťastné číslo: 17

sportka_fotbal-(1).jpg
 
Pokud se podíváme do statistiky HET Ligy za celou její historii, najdeme velmi zajímavá čísla. Sparťani jistě nedají dopustit na Davida Lafatu, který se se 198 góly drží na špici v počtu střelených branek a na svém kontě má i nejvíc hattricků (10). Nicméně, úspěšný fotbalista v polovině května oznámil, že končí svoji kariéru. Bude tak mít více času na rodinu (má dvě děti) a koníčky, kam patří např. myslivost.

3. Cyklistika - Šťastné číslo: 7

sportka_cyklistika-(1).jpg
 
Jaroslav Kulhavý je historicky prvním cros-country cyklistou, jemuž se ve své disciplíně podařilo vyhrát všechno možné. Jako první domácí cyklista dokázal vybojovat zlato na olympijských hrách v Londýně a přivezl také stříbro z Ria. Je dvojnásobným mistrem světa i Evropy a na kontě má také desítky dalších titulů. A letos již po třetí vyhrál osmidenní a 658 km dlouhý závod Cape Epic v Jihoafrické republice.

4. Tenis - Šťastné číslo: 44

sportka_tenis.jpg
 
Co se tenisu týče, skloňují se dnes hlavně jména jako Karolína Plíšková, Petra Kvitová nebo Tomáš Berdych. Mezi největší tenisty všech dob se ale řadí Ivan Lendl. Na pozici jedničky vydřel neuvěřitelných 270 týdnů, na kontě má tři tituly US Open a Roland Garros a dva poháry si odnesl z Australian Open. Za celou svoji kariéru si tak Ivan Lendl přišel na 523 milionů korun.

5. Biatlon - Šťastné číslo: 4

sport_biatlon.jpg
 
I když k nelibosti fanoušků nedávno ukončila kariéru, je to právě Gabriela Koukalová, která v Češích probudila tak velký zájem o biatlon. Je celkovou vítězkou světového poháru v biatlonu ze sezóny 2016/2017, mistryní světa ve sprintu či světovou šampionkou ve smíšené štafetě. Ve světovém poháru také individuálně vyhrála hned 17 závodů. A nově je tváří českých šperků, kde vystřídala Jaromíra Jágra. Navrhnout by měla i vlastní šperk.

Máte rádi jiné sporty než většina Čechů? Vsaďte si je díky naší obrázkové kalkulačce na tomto odkazu.

Přečtěte si také