obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
5 neuvěřitelně drahých věcí, za které můžete utratit výhru z Eurojackpotu
Co bych udělal s výhrou? Asi každý se jednou takto zasnil a pouvažoval, za co by utratil nově nabyté miliony. Splatit dům, procestovat svět, koupit si něco pěkného… Nabízíme inspiraci! Tady jsou věci, za které utrácejí své peníze ti nejbohatší z nejbohatších!
top5_nokia.jpg


Pozlacená Nokia 3310 – 50 tisíc

Mobilní telefony vyzdobené luxusními materiály a drahými kovy byste našli v katalozích nejedno módního domu. Existují dokonce i společnosti, které se na úpravu mobilů pro nejnáročnější klientelu specializují. Většinou vezmou špičkový smartphone a vyzdobí jej drahými materiály. Italský módní dům Caviar na to šel jinak. Namísto nejnovějšího iPhonu vyrobil luxusní verzi mobilu spadajícího do kategorie nejlevnějších. Je jím nová Nokia 3310. Nástupce mobilu proslulého svou vysokou odolností a dlouhou výdrží baterie. Verze od Caviaru je pojmenována Supremo Putin a cílí na bohaté Rusy. Na zadní straně byste našli pozlacenou podobiznu ruského prezidenta a zlatou cedulku s úryvkem ze státní hymny. Cena telefonu se blíží 50 tisícům, což zhruba třicetinásobek prodejní ceny obyčejné Nokie.


top5_huiapirko.jpg
Pírko ptáka Huia – 212 tisíc

Pták Huia neboli česky laločník ostrozobý se už desítky let nachází na seznamu vyhynulých živočichů. Kdysi žil v novozélandském Severním ostrově a jeho černá brka byla vyhledávanou ozdobou mezi vysoce postavenými Maory. Nyní jsou pro změnu vyhledávány movitými sběrateli zaměřenými na maorskou kulturu. Jeden z nich byl ochotný za pírko vyhynulého ptáka zaplatit v aukci více než 200 tisíc korun.

top5_swarovskivysavac.jpg


Křišťály vykládaný vysvač - 420 tisíc


Výhra v Eurojackpotu představuje mimo jiné doživotní propustku od domácího úklidu. Můžete si prostě na úklid někoho najmout. Pokud ale patříte k menšině, kterou úklid baví, máme pro vás tip, za co utratit část peněz z výhry: vysavač vykládaný křišťály. Jedinečný přístroj představil polský módní návrhář Łukasz Jemioł a vysloužil si tím zápis do Guinessovy knihy rekordů. Přitom stačilo jen vzít obyčejný vysavač a ozdobit jej 3730 krystaly Swarowski. Cena domácího pomocníka se tím vyšplhala na neuvěřitelných 420 tisíc korun!

top5_birkinka.jpg

Kabelka birkinka – 7,6 milionu

Ikonické kabelky od módní značky Hermés jsou nejen známkou luxusu, ale také skvělou investicí. Jejich cena postupem času nejenže neklesá, ale stoupá, a to až o stovky procent. Ne každý si ale může tento exkluzivní módní kousek pořídit. Cena kabelky „birkinky“ začíná na částce 230 tisíc korun. Nejdražší modely se pak prodávají za miliony. Rekordmanem je model z krokodýlí kůže s detaily z bílého zlata a diamantů. Sběratel z Asie za kabelku dal více než sedm a půl milionu.

top5_manhattan.jpg


Parkovací stání na Manhattanu - 25 milionů


Zaparkovat v centru města je problém, který znají i čeští řidiči. V newyorském Manhattanu je ale situace natolik špatná, že se ceny parkovacích stání v domech ve městě vyšplhaly až na částku jednoho milionu dolarů.

Přečtěte si také