obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
5 filmů, které vás zvednou ze židle
Kdo by neměl rád dobrý sportovní film? Takový, který rozproudí krev v žilách, vžene do očí slzy a probudí chuť k pohybu. Následujících 5 snímků přesně tohle dokáže!

Vzpomínka na Titány (Remember the Titans, 2000)

Herecký koncert v podání Denzela Washingtona, který zde ztvárnil úspěšného černošského trenéra Hermana Boona. Děj je zasazen do roku 1971 na jih Spojených států. Film tak není jen oslavou amerického fotbalu, ale i poutavou sociologickou sondou. Hluboce zakořeněný rasismus konzervativních jižanů vnímá Boon na každém kroku. Problémy jsou i v jeho multietnickém týmu. Jak se mu daří čelit této výzvě? To už si zjistěte sami.

Válečník (Warrior, 2011)

Strhující životní příběh dvou bratrů a jejich otce zasazený do vzrušujícího světa smíšených bojových umění (MMA). Bývalý mariňák Tommy (Tom Hardy) a usedlý učitel fyziky (Joel Edgerton) proti sobě stanou v kleci v rámci nejprestižnějšího turnaje v historii sportu. Jak to dopadne? Mrkněte na film.

Rocky IV. (1985)

O nesmrtelné boxerské klasice Rockym už jste určitě slyšeli. Ačkoli se nám líbí celá série, nejvíce nám k srdci přirostl právě čtvrtý díl. V něm si to boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) rozdá se steroidy napumpovaným Rusem Ivanem Dragem (Dolph Lundgren). Film měl v době uvedení kromě sportovního také politický rozměr. V zápase totiž nešlo „jen“ o střet dvou boxerů, nýbrž o souboj Spojených států a Sovětského svazu. Hádejte, kdo nakonec zvítězil.

The Karate Kid (1984)

Pro dospívající může být stěhování a změna prostředí náročné. Náročné je rozhodně pro Dannyho La Russa (Ralph Macchio), který se s matkou přestěhoval z New Jersey do Kalifornie. Hned si jej totiž vyhlédne parta drsňáků, kteří mu adaptaci rozhodně neulehčují. Dannyho se naštěstí ujme starý Japonec Miyagi (Pat Morita), který jej začne učit karate…

Kouč Carter (Coach Carter, 2005)

Snímek je založený na skutečném příběhu basketbalového trenéra Kena Cartera (Samuel L. Jackson). Jeho tým byl považován za neporazitelný, on však hleděl dál než za dveře tělocvičny. Proto když zjistil, že jeho hráči mají ve škole špatný prospěch, rozhodl se tělocvičnu uzavřít. To narazilo na vlnu odporu od rodičů i celé společnosti. Více prozrazovat nebudeme, rozuzlení si vychutnejte sami.

Zapomněli jsme na váš oblíbený snímek? Napište nám to do diskuze pod článkem!

Přečtěte si také