Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

4 inspirativní atleti v boji s osudem

06.10.2014 / 07:00
Dokážete si představit život bez ruky, nohy, případně s jiným výraznějším tělesným handicapem? My nikoli. O to více respektujeme ty, kteří navzdory postižení překonali sami sebe. Přinášíme vám kvarteto inspirujících příběhů sportovců, kteří umí žít naplno!

Bethany Hamiltononová (surfing)

Bethany Hamiltonové chybějící paže při surfování nevadí.

Vyrostla na Hawaii, předurčena k surfování. Soutěží v surfování se Bethany účastnila už za mlada, ve 13 však při útoku žraloka přišla o paži. Už měsíc po nehodě byla zpátky na prkně, odhodlaná překonat nepřízeň osudu. Dva roky poté zvítězila v kategorii žen v mistrovství NSSA National Championships. Surfováním se živí a její emotivní příběh byl inspirací k filmu Soul Surfer.

Jason Lester (triatlon)

Jason Lester se triatlonů účastní i s nehybnou paží.

Ve dvanácti letech Jasona srazila auto. Od té doby mu nefunguje pravá ruka. Tehdy přitom asi netušil, že i přesto stane mezi světovou špičkou v triatlonových soutěžích jako Ironman či Ultraman. V roce 2009 získal ocenění ESP pro „Nejlepšího mužského atleta s postižením“. Jason napsal autobiografii Running on faith, kde mapuje svou cestu ke slávě. Jeho motto zní: „Když nezastavíš, staneš se nezastavitelným.“

Melissa Stockwellová (plavání)

Melissa Stockwellová o nohu přišla ve válce.

Válečná veteránka a držitelka purpurového srdce Melissa Stockwellová při explozi nálože přišla o nohu. V rámci rekonvalescence začala plavat a to se jí zalíbilo natolik, že se pustila do tréninku na Paralympiádu 2008. Spojené státy reprezentuje úspěšně. Je držitelkou rekordu na 100 metrů volným stylem i 100 metrů motýlkem.

Jim MacLaren (běh, triatlon, řečnictví)

Jim MacLaren ještě v dobách, kdy nebyl ochrnutý.

S Jimem se osud opravdu nepáral. Nejprve po nehodě přišel o nohu. To ho nezastavilo, i s protézou se účastnil maratonu či soutěže Ironman. Pak přišla druhá nehoda a Jim ochrnul úplně. Ani pak se nevzdal a snaží se žít naplno. Dnes je motivačním koučem a skvělým řečníkem, který má dar inspirovat.

Dokážete si představit život s podobným handicapem? Porvali byste se s osudem, jako výše zmínění hrdinové? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem!

Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět