obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
3 šílenosti za 200 mega a ještě zbyde!
V Superjackpotu Sportky je momentálně nádherných 198 900 000 korun. Nevíte, jak byste s výhrou naložili? Inspirujte se u výherců z minulosti, kteří se při nákupech opravdu nebáli odvázat.

Jelikož v České republice loterijní zákon zakazuje zveřejňovat identitu výherců, vypravili jsme se v hledání kuriozit za hranice. A vyplatilo se! Následující položky se ocitly na nákupním seznamu některých loterijních výherců.

Automobilová závodní stáj

Pokud neznáte podnik NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing), vězte, že jde o pořadatele série motoristických závodů automobilových speciálů. Nutno dodat, že tyto závody jsou v Americe nesmírně populární. Fandí jim také Joe Denette, který v roce 2009 vyhrál 75,6 milionu dolarů (okolo 1,5 miliardy korun) v loterii Mega Millions. Jelikož se namísto pravidelných dílčích plateb rozhodl pro okamžitou výplatu, přistálo mu ovšem na účtu „jen“ 46 milionů dolarů (asi 920 milionů korun). V roce 2011 z části peněz financoval založení nové závodní stáje. Ta stále funguje - a světe div se - je i docela úspěšná.

Nová prsa pro všechny

Asi vás nepřekvapí, že spousta dam po výhře v loterii část peněz věnuje na chirurgické zvětšení poprsí. To byl případ teprve 16leté Calllie Rogersové, která v roce 2003 brala 3 miliony dolarů (asi 60 milionů korun). Stejné přání měla také tehdy 21letá Sarah Cockingsová (vyhrála v přepočtu 100 milionů korun), která však nijak netroškařila a služby plastického chirurga zaplatila i svým dvěma sestrám.

Farma se stádem ovcí

Ne každého láká rušný život ve velkoměstě, večírky a extravagantní móda. Gaynor a David Funellovi v loterii vyhráli v roce 2002, nedlouho poté si koupili farmu a celkem téměř 25 hektarů půdy. Každý teď vlastní jednoho koně, mají čtyři psy, 25 slepic a úctyhodné stádo čítající 250 ovcí.

Tak co, inspirovali jste se, nebo jsou vaše plány diametrálně odlišné? Co byste si koupili, kdyby se na vás usmálo štěstí v Superjackpotu Sportky? Na co byste použili téměř 200 milionů korun? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem!

Přečtěte si také