obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
3 praktické aplikace pro správu peněz
Na Sazka světě se často bavíme o penězích a tak se vás ptáme: máte své finance pod kontrolou? Pokud ne, pořádek v nich vám pomůžou udělat následující (bezplatné) aplikace.

Monefy Money Manager

Velmi intuitivní aplikace pro správu osobních financí staví na jednoduchém principu – měj přehled o svých výdajích. Do aplikace tak zadáváte veškeré transakce (ano, počítá se i pivo po práci) a ona vám na oplatku nastavuje zrcadlo vašeho utrácení. Problém není ani, pokud používáte vícero zařízení (např. mobil a tablet), synchronizace dat pak probíhá přes úložiště Dropbox.

Obrovské plus Monefy je, že vše probíhá velmi rychle a jednoduše, v podstatě na jedno kliknutí. Zkrátka pro každého. Aplikace je pro Android a není v češtině, je však tak snadno ovladatelná, a má tak expresivní ikonky, že to nejspíš nebude vadit ani striktním češtinářům.

Expensify

Tento nástroj se nám osvědčil hlavně pro sledování výdajů, velmi vhod přijde třeba během služebních cest. Výdaje můžete zapisovat klasicky ručně, jako ujetou vzdálenost (měřené pomocí GPS v telefonu nebo zadané ručně), jako odpracovaný čas a nakonec také vyfocením klasických papírových účtenek. Nechybí ani funkce importu finančního přehledu z vaší banky.

Expensify je navíc k dispozici také jako aplikace na webu, takže se ke svým údajům dostanete klidně i z prohlížeče vašeho počítače. Nechybí ani export nákladů ve formátu PDF či správa platebních kontaktů (např. zadavatelů práce či externích dodavatelů). Menší mínus je snad jen absence české jazykové lokalizace. Aplikace je k dispozici pro iOS, Android, Windows Phone i BlackBerry.

Wallet Budget Tracker

Poslední aplikace v naší minihitparádě se zrodila přímo u nás v České republice. Pokud tedy vyžadujete češtinu, sáhněte právě po ni. Oproti takovému Monefy je Wallet Budget Tracker přece jen o něco komplexnější a složitější, i tak byste se ale v uživatelském rozhraní měli jakž takž zorientovat už po pár minutách od spuštění. Zadávání výdajů je taky malinko náročnější než u Monefy, pořád je to však v mezích únosnosti.

Vkládání informací o veškerých vašich transakcích rozhodně nezanedbávejte. Díky tomu máte vždy přehled o svých financích a můžete si racionálně vydedukovat, kde vás pálí bota (ať už utrácíte příliš za módu nebo jídlo v restauracích). Také Wallet nabízí synchronizaci několika zařízení, možnost fotit účtenky či praktickou verzi pro webové rozhraní. Kompletní výčet nabízených funkcí naleznete na stránce pro stažení v Obchodě Google Play.

Přečtěte si také