obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
10 chyb, jak nejrychleji přijít o výhru. Udělali byste je?
Velká výhra v loterii přináší i svá úskalí. Existuje mnoho doporučení, co dělat, když vyhrajete. Najdeme však jen málo rad o tom, jak se nástrahám vyhnout. Zde vám jich několik přinášíme:

1. Ztratíte tiket


Sázíte léta a kolikrát už ani nevíte, kde máte tiket? Ztratit ho je zřejmě ta nejjednodušší chyba, kterou můžete udělat. Nezapomeňte taky, že na vyzvednutí výhry v loterii máte 35 dní. U losů pak lhůtu najdete přímo v herním plánu.
 

2. Spravujete své peníze sám


Pokud jste do teď žili od výplaty k výplatě, nezní to zrovna tak, že víte jaké to je být penězi doopravdy zavalen. Když vyhrajte velkou sumu chce to opravdu dobrého finančního poradce. Jako skutečného, ne někoho z rodiny.

3. Neplatíte dřívější dluhy


Nezapomeňte, že než jste se stali milionáři, měli jste třeba i dluhy, hypotéku, auto na
leasing… Co nejdřív vše vyrovnejte.

4. Neplánujete, neděláte si rozpočet


Stali jste se bohatší než všichni vaši známí dohromady? I v říši velkých peněz je dobré mít mantinely. Neudělat si plán a nestanovit si rozpočet je recept na brzký bankrot. Na přílišnou štědrost nedojíždí jenom výherci loterií, ale i třeba profesionální sportovci.
 

5. Rozjedete to ve velkém


Doteď jste žili nudný život a je čas to změnit? Výhra může zaplatit všechny vaše sny a ještě
vám dost zbude? To možná platilo dříve, ale dnes jsou možnosti utrácení nekonečné. Je příliš smutných příběhů výherců, kteří měli všechno a dnes nemají nic.
 

6. Vedete nezřízený život


Alkohol, drogy, nonstop párty… Tak nejen zruinujete své konto, ale i sami sebe. Chvilku „štěstí” pak už zažijete jen v případě, že o vašem smutném příběhu budou psát místní noviny.
 

7. Vše rozdáte


Najdou se i tací, kteří chtějí vše rozdat na charitu apod.. Můžete být velkorysý, ale s rozmyslem. Nikdy nevíte, co vás či vaše blízké v životě potká a jakou krizi by peníze mohly vyřešit.
 

8. Všem se rádi pochlubíte


Čím více lidí o vaší výhře bude vědět, tím více vzrůstají další rizika. Sazka zajišťuje svým
výhercům anonymitu a ví, proč to dělá. Jedna věc jsou nové schody nebo auto, když si ale dům přestavíte v palác s antickými sloupy, sochami andělíčků a věžičkami jako z Karlštejna, akorát na sebe přilákáte pozornost. A možná to nebude jen pozornost závistivých sousedů.
 

9. Kupujete všechno všem


Domy a auta pro vaše blízké, to nebudou malé výdaje… I boháči musejí rozdávat s rozmyslem. Najednou se vám ozvou i ti příbuzní, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Sestřenice z pátého kolene, s nimiž jste se viděli před patnácti lety na babiččiných kulatinách. I ty nutně potřebují vaši pomoc. A ve vašem případě je nutné tuto pomoc odmítnout.

 
10. Necháte se zlákat k podnikání


Mnoho lidí má hlavu plnou podnikatelských nápadů, jen mít peníze. Jakmile se objeví vhodný investor, všichni se ho snaží nadchnout pro svůj byznys. Bez dobrého byznys plánu se rozhodně do ničeho nepouštějte.
 

Přečtěte si také