obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Utratil miliony za kanál ve tvaru svého jména. Vidět byl až z vesmíru
Bohatým zdrojem inspirace, jak naložit třeba s výhrou v Eurojackpotu, může být šejk Hamad. Nebo se naopak necháte odradit rozmařilostí muže, jehož majetek se odhaduje na 390 miliard korun? To už necháme jen na vás.
Za své pohádkové bohatství si šejk už stihl pořídit třeba vodní kanál ve tvaru vlastního jména, jednu z nejpočetnějších automobilových flotil na světě anebo soukromou pyramidu, která slouží jako obří parkoviště jeho motorizovaných miláčků.
 

Kanál nechal šejk, jenž patří do vládnoucí rodiny emirátu Abu Dhabí, vybudovat v roce 2011. Písmena byla vysoká víc než 1 000 metrů, a H, A a část M pak byla zaplavena mořskou vodou, aby se tu mohl marnotratný šejk projíždět na soukromé jachtě. 

Díky velikosti nápisu i poměrně jednoduché struktuře ostrova pak bylo jméno HAMAD možno zahlédnout až z vesmíru, což je patrné i z videa výše.

Garáž pro více jak 400 vozů

Krom vlastního jména obdivuje šejk Hamad bin Mohamed al Nahyan také rychlá auta. Vlastní vozový park, který čítá přes 400 kusů, a kromě těch nejluxusnějších modelů má ve své sbírce i mnoho kuriozit. Zahraniční tisk často zmiňuje například několik tahačů, obří armádní automobil s golfovým odpalištěm na střeše anebo SUV se čtyřmi koly po každé straně.

Signifikantní je rovněž sbírka Mercedesů, kterých je Hamad obrovským fanouškem. Díky jeho 7 automobilům modelu 500 SEL, jež si nechal přebarvit podle barev duhy, se Hamadovi přezdívá „Duhový šejk”. 

hamad-(1).jpg


Pokud vlastníte více než 400 aut, možná budete mít trochu problém s parkováním. Ne, pokud se jmenujete šejk Hamad! Pro své automobily totiž nechal vybudovat soukromou pyramidu o velikosti 100 x 100 metrů, která se nachází jen 45 minut od Abu Dhabí. 

Hamad-Island-4.JPG

Kromě parkoviště slouží obří pyramida i jako muzeum, a tak si sem Hamadovu sbírku může přijít prohlédnout kdokoliv.

Přečtěte si také