obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sotva jde. Má jen jedno oko. Přesto je to šťastný muž
Je mu 94, je z Washingtonu a vyhrál v loterii. Ale ne jednou. Enrico vyhrál už 376krát !!!
A to jen pokud počítáme jeho losy a sázenky od roku 2009 do současnosti. Když se všechny jeho výhry sečtou, je už na 1,4 milionu dolarů.

Nesází každý den, ale málokdy odchází s prázdnou. ,,Zdá se mi, že stále vyhrávám,“  okomentoval to pro místní novináře velmi  jednoduše  bývalý důstojník námořnictva. Enrico je opravdu přírodní úkaz. Stále žije ve svém starém stísněném ateliéru, kde si schovává bedny naplněné starými tikety – výherními, i nevýherními. ,,Začal jsem sázet tak před osmi lety. Sázenky kupuju většinou v drogerii, nebo tady v krámku na rohu.“

Časté výhry vzbuzovaly otázky


Možná byste řekli, že takové systematické vyhrávání musí být důsledkem nějaké taktiky, ale není tomu tak. Enricovy výhry byly řetězcem náhodných událostí. Téměř všechny si je stále pamatuje.
,,Jednou jsem vyhrál dokonce 300 000 dolarů najednou, a to vsazením na jedno jediné číslo. To číslo bylo 9676,“ říká Enrico. ,,A pak jsem taky krásně vyhrál se stíracím losem, to bylo 200 tisíc dolarů.“

Když vyhraje, podělí každého z rodiny. A nerozdává jen peníze – třeba v domě svého bratra nechal za peníze z výhry vybavit úplně novou prádelnu. Přiznává ale, že rád utrácí i za sebe. Baví ho totiž cestování. ,,Žiju sice v krcálku, ale utrácím za letenky. Byl jsem už v Japonsku, na Kajmanských ostrovech, Jamajku znám lépe, než Jamajčané. Létal jsem po celém světě, než mě začalo zlobit koleno, “ usmívá se Del Rio.

Časté výhry samozřejmě vzbuzovaly otázky, a také nejednou vyvstalo podezření z podvodu. Herní komise také několikrát zahájila vyšetřování, do kterého byl zařazen i válečný veterán Enrico. Vždycky se ale potvrdilo, že nepodváděl. Trefoval čísla kdekoliv – v Mexiku, Portoriku, ve Washingtonu, na Jamajce.

Penzista s přezdívkou „Lucky Guy“  ale zdůrazňuje, že i štěstí je relativní. ,,Bylo to tak vždycky, vždycky jsem měl kliku, celý život. Ale zase mi brzy umřela matka, byla nemocná, i když ne nijak vážně. Lidé mi někdy říkají, že jsem jí sebral všechno štěstí já.

Zdroj: NY Daily News

Přečtěte si také