obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Porazil leukémii i pravděpodobnost
Devatenáctiletému Nicholasi Ruthovi výhru v loterii nelze než upřímně přát. Po vyčerpávajícím boji odrazil útok zrádné leukémie a ve světle na konci tunelu čekal i hezký finanční bonus.

Mladík Nicholas Ruth z amerického Marylandu si prošel peklem. Zatímco jeho vrstevníci proháněli holky, pojídali vdolky, a zkrátka si užívali dospívání, Nicholas žil 4 roky ve strachu a nejčastěji si namísto děvčat dával dostaveníčka s lékaři. Leukémii mu diagnostikovali v roce 2005 a lítý boj probíhal s měnící se intenzitou po dlouhé tři roky. V roce 2012 pak přišla výhra v loterii MegaMillions. Hoch vděčný už za to, že žije normální život, vyhrál 250 tisíc dolarů (asi 5 milionů korun), a pokud nevěřil předtím, teď už musí být o existenci karmy naprosto přesvědčený.

Splatil auto, koupil dům

Na položky v jeho nákupním seznamu se nedostaly žádné extravagance typu supersportů, cest kolem světa či opulentních oslav, hoch si zkrátka doplatil splátky na svůj vůz a koupil dům. Krom toho přispěl organizacím a institucím, které v těžkých chvílích pomohly jemu a věnují se asistenci pacientům se zákeřnou nemocí (mj. Leukemia and Lymphoma Society, Believe in Tomorrow a Make-A-Wish Foundation). „Lidé stále opakují, že po tom, čím jsem si prošel, si to prostě zasloužím. Já ale vím, že jsou tací, kteří zažívají ještě horší věci. Jsem jen rád, že můžu penězi přispět k tomu, abych jim pomohl,“ říká Nicholas Ruth, který se touží stát policejním důstojníkem. Držíme mu palce.

Přečtěte si také