obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Ohlasy z FB: Co s milionem korun?
Na Facebookovém profilu Sazky jsme vám položili na první pohled jednoduchý dotaz. Zajímalo nás, co byste dělali v případě výhry jednoho melounu, tedy rovného milionu korun. Mrkněte na odpovědi.

Například uživatelka Květa Odstrčilová by udělala to, co asi většina z nás. V prvé řadě by umořila dluhy, aby pak mohla vyrazit i s rodinou na nějakou bezstarostnou dovolenou. Jedním dechem ještě dodává, že ideálně někam, kde se turisté nestřílí na potkání. Iveta Vašková má zase na srdci především blaho svých rodičů. Celý milion by jim tak věnovala: „Ať mají na klidné stáří a zažívají pěkné chvilky i jako důchodci,“ přeje jim.

To Klára Růžičková má jasno: „Nemusela bych mít starosti, jestli budu mít na školné pro děti. A rozhodně bych je vzala na dovolenou. Taky poplatila dluhy, abychom začali s čistým štítem. To by bylo super,“ přemítá zasněně. I Lucie Košťálová myslí na rodinu, tentokrát však na svého sourozence: „To já bych bráchovi zaplatila alespoň část hypotéky a za zbytek si zařídila nějaký koktejl bar,“ vysvětluje Lucie svůj nevšední plán.

Podle Lucie Mamby Brendlové je však milion nedostačující. „Samozřejmě bych řešila bydlení, hlavně opravu domu – to by bylo po melounu hned,“ říká, ale zároveň doplňuje: „Kdybych byla sobec, ráda bych wellness víkend a s manželem potom dovolenou bez dětí. Těm bych dopřála prázdninový tábor.“

Ano Václav Bedřich nepovažuje milion korun za dostatečně vysokou sumu. Pak se však rozpovídá: „Smysl má ho reinvestovat nebo rozmnožit na desetinásobky, což ale dokáže málokdo. Většina lidí bude za pár měsíců zase bez koruny, protože neumí hospodařit s penězi….ale i tak to někomu může výrazně pomoct,“ dodává smířlivě.

Nakonec jsme si nechali názor Miloše Rechtoroviče, který ani přes pragmatický přístup neztrácí optimistický nadhled. Podle něj je milion dost na to, aby si lidé mohli zhruba po 40 měsíců dopřávat k výplatě ještě bonus ve výši 25 000,-. „Nebo i déle s menšími částkami – třeba 15 tisíc korun na 60 měsíců. Nebo si milion představte jako investici do několika příštích letních dovolených, prostě budete vědět, že se můžete těšit na pohodové letní prázdniny,“ dodává Miloš.

Tak a teď vy: jak byste naložili s vyhraným milionem? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem.

Přečtěte si také