obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Od snídaně bez stresu
Nestavím si megalomanské cíle, jeden se však vymyká ostatním. Vím totiž přesně, jak s částí prostředků naložím. Začnu žít tak, že se konečně naučím pečovat sama o sebe. Udělám si sama na sebe čas.
 
Konečně se noc co noc pořádně vyspím. Pak si dám protahovací mini rozcvičku. Nasnídám se v klidu a bohatě, naservíruji si množství listové zeleniny, jíž nahradím půl krajíce chleba. Povzbuzená harmonickým začátkem dne vrhnu se do práce s desetinásobnou chutí.

Nebudu však u počítače vysedávat 18 hodin denně a přestanu se stresovat z toho, co ještě nemám hotovo. Takovým okamžikům už jednou pro vždy odzvoní. Můj pracovní rytmus bude odpovídat mým možnostem, chuti žít naplno, ale nezbláznit se z toho.

Dám si také patřičnou pauzu na oběd a ty tam budou polední přestávky vyplněné uháněním na poštu, na schůzku nebo za neodkladnými nákupy. Včas také vypnu – počítač i hlavu a ani na mobil se nebudu dívat tak náruživě, jak to dělám nyní. Budu mít čas na jiné činnosti, které povznášejí ducha a utužují tělo.

Zajedu si do lázní, občas zaskočím na masáž a kosmetické ošetření pleti. Sjednám si cyklus školení o zdravé výživě. Rozveselím šatník, zahájím kurzy jógy. Přihlásím se zase do knihovny, abych sdílela s ostatními radost z nových přírůstků detektivek i historických románů. Koupím si ty nejkvalitnější boty, abych vydržela projít výstavy obrazů až do konce.

Večer nebudu litovat každé minuty, kterou bych mohla ušetřit,  a začnu chodit pravidelně na procházky, je to prý zdravé pro srdce. A přátelům už nikdy neodmítnu schůzku jako to dělám nyní. Mít kolem sebe lidi, kteří o člověka stojí, je přece nádherné. Nu a k tomu, aby bylo vše, jak má být, mi přece napomůže Sazka se svojí Sportkou. Vsadím se s vámi, že to tak bude!


Eva Brixi – externí autorka

 

Přečtěte si také