obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Na dovolené nepracujte! Poradíme, jak na to…
Je šest hodin ráno. Místo užívání si liduprázdné pláže sedím na záchodě s notebookem na klíně a telefonem v ruce. Šeptám, abych nevzbudila manžela a zároveň zakrývám rukou mikrofon, aby ostatní z telekonference neslyšeli, jak chrápe…
Podobnou situaci zažívají na dovolené mnozí lidé. A je to špatně! Jak se tedy správně chovat, abyste si užili dovolenou. Co dělat, když nemůžete telefon vypnout nebo ho prostě hodit do tyrkysového moře a nechat se unášet letním večerem.

Mnoho lidí prostě nedokáže vypnout mobil. Bojí se, aby si jejich nadřízení nemysleli, že na práci kašlou. Přesto, zkuste to. Naberete mnohem víc energie a po dovolené vašemu pracovnímu tempu bude stačit opravdu málokdo.
 
  • Pokud nejste schopni takto razantního řešení, nezoufejte, pořád se dá dovolená zachránit. Emaily aspoň nečtěte každý den. A když už to musí být, rozklikněte je vždycky večer. Ráno byste mohli mít větší chuť je začít i řešit a dopoledne bude pryč.
 
  • Do zprávy – jsem mimo kancelář – nikdy nedávejte svůj mobil, spíš uveďte telefon nebo emailovou adresu svých kolegů. Však jim to vrátíte, až si budou užívat zase oni.
 
  • Pokud už musíte komunikovat, zkuste to nejdříve sms zprávami, volání nechte až jako opravdu poslední možnost. To už totiž můžete rovnou sedět v kanceláři.
 
  • Jedno ale určitě na dovolené v Česku dělat můžete – sázet! Tak do toho, ať můžete příště vyrazit do ještě exotičtějších míst. Držíme palce!

Přečtěte si také