obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Los pro tchýni
Tchýně jsou přímo literárními hrdinkami. Zejména tehdy, když potřebuje autor pobavit čtenáře či publikum. Postava tchýně se prostě hodí vždy. Nevím však, proč právě tyto ženy bývají považované za nepřejícné, vrtošivé, pichlavé a popichující, jímž není nic dobré, pak také za jízlivé a jedovaté, zkrátka takové, které nikdo nemá moc rád. Nemyslím však, že je potřeba házet všechny dámy tohoto označení do stejného pytle.

Když už je ale vztah na kordy, je potřeba přemýšlet o tom, jak se s tchýní usmířit. Jak ji zase získat na svou stranu. Jak jí dát prostor a šanci být tou nejlepší. Co je k tomu potřeba? Návod existuje. Koupit jí los Sazky. Mám to vyzkoušené. Tomu neodolá ani ta nejrozlícenější tchýně na světě. Los je magie sama o sobě. Los s sebou nese naději, touhu, je poselstvím milé pozornosti, čehosi výjimečného, ušlechtilé hry. Radím to vyzkoušet. Funguje to stejně jako kytice růží.
 

Los je zázrak, který léčí jakékoli neduhy v rodinných nesrovnalostech. Tchýni přesvědčí, že nejste ti nehorší z nejhorších, že nejste lump ani snacha, která dělá naschvály. Los je návnada, jak dát bouři emocí do rovnováhy běžného dne. Los je podaná ruka na usmířenou. Je jako slovo zkušeného psychologa. A nemusí být los jen jeden, pokud hned nezabere. Zkuste losy mávat den co den, celý týden. Byl by v tom čert, aby se nepovedlo vše podle plánu.
 

A když by to vyšlo víc než na sto procent, máte vyhráno na celé čáře. Tchýně jistě odjede na báječnou vysněnou dovolenou nejméně na celý měsíc. Inu, co lepšího si přát...

 

Eva Brixi – externí autorka

Přečtěte si také