obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jezte jako miliardáři: dejte si nejdražší kafe a hamburger na světě!
Austrálie je zemí, z níž pochází majitel té nejluxusnější kávy světa. Jmenuje se Jason Kew a zaplatil za ni přes milion korun. To v Nizozemí zase uvařili vůbec nejdražší hamburger. Do Guinnessovy knihy se zapsal s cenovkou přes 50 tisíc.
Jen si to představte, vyhráli jste v Eurojackpotu. To se musí oslavit! A nemusíte se omezovat jenom na Prahu, prostě si koupíte letenku do Haagu, kde si dáte oběd a na dezert a kávičku si doletíte do Sydney. Teď si to můžete dovolit! A navíc, získáte zážitky, které bude závidět nejen kolega miliardář…

Hamburger ze zlata

Gastronomický výlet začneme v holandském Haagu. Tam je totiž i restaurace South of Soho, kam se před nějakou dobou vypravili komisaři z Guinnessovy knihy rekordů. Ti oficiálně potvrdili, že výtvor šéfkuchaře Diega Buika s cenovkou 1 985 eur (tedy asi 50 880 korun) je oficiálně tím nejdražším hamburgerem všech dob.
 
hamburger.jpg

Uvnitř je placička, která je mixem masa ze dvou vůbec nejcennějších a nejdražších odrůd hovězího masa – japonského Wagyu a také černého Angusu. Masová směs je dále ochucená těmi nejvybranějšími delikatesami: najdete tu třeba humry, prémiový holandský gin, foie gras, bílé lanýže či kaviár. Chuť dotváří speciální omáčka připravená z humřího masa, jamajské kávy, japonské sojové omáčky či madagaskarské vanilky. Vše se ukrývá v housce, jež je ozdobena plátkem nefalšovaného zlata.
 
Hamburger za víc než 50 tisíc korun prý šéfkuchař v běžné nabídce svého podniku nemá. Pokud si ale zavoláte dopředu, Diego Buik vám ho rád připraví. I tak ale tento burger v ceně několika měsíčních výplat za ten chuťově vůbec nejlepší nepovažuje. V rozhovoru pro magazín Vice prozradil, že ten nejlepší hamburger jedl v Londýně a stál ho jen 14 liber, tedy asi 400 korun.

Káva za milion. Doslova

Otřete rty luxusním ubrouskem a nasedněte do letadla směr Sydney. Na kávu a dezert. Právě z Austrálie pochází barista, tedy odborník na kávu Jason Kew, který v dražbě získal vůbec nejdražší kávu světa. Za 45 kilogramů zaplatil 64 351 australských dolarů (tedy 1 059 262 Kč) s tím, že druhého vážného zájemce přeplatil o pouhých 18 korun.
 
kava.jpg
 
V Jasonově bistru pak zájemci mohli nejdražší kávu na světě ochutnat. Připravili jim ji nejlepší baristé z města a zákazníci za šálek zaplatili v přepočtu téměř 1 000 Kč. A jak tedy tato nejdražší káva na světě chutná?
 
Podle kávových znalců má směs s názvem Esmeralda Geisha Canas Verdes Natural velmi komplexní chuť, ve které se mísí silné aroma s typickou výraznou kyselostí (která mimochodem podle kávových odborníků není kazem, ale známkou vysoké kvality) s tóny tropického ovoce.
 
Inu, také z toho nejsme příliš moudří, ale máte zážitky, jimiž se může chlubit málokdo. A na účtu pořád hromadu peněz. A že to není pravda? Tak jděte štěstíčku naproti a vsaďte si třeba náš Eurojackpot! Když vyhrajete, zlaté hamburgery budete moci jíst každý den…

Přečtěte si také