obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jaká čísla vedou k výhře? Inspirujte se
Co funguje v zahraničí, může fungovat i u nás. Šťastná čísla Britové pokoušejí v Národní loterii už od roku 1994. Nedávno vyšla najevo zajímavá čísla, která vás můžou inspirovat. Nechejme teď stranou rekordní výhry. Podívejme se na to, co vás k nim může dovést – jaké číslo bylo taženo nejčastěji, a které se ani nevyplatí zaškrtnout?

23 vs. 20
 

Třiadvacítka byla číslem nejčastěji taženým. Ve výherní kombinaci čísel se objevila celkem 266x. Naopak za celých dvacet let to bylo právě číslo 20, které bylo v Británii z osudí vytaženo nejméně krát.

 
39
 

Víc než sto dní nebylo taženo číslo 39. Notář by jistě potvrdil, že v osudí určitě bylo. Jen náhodou tak bylo nejdéle nevytaženým číslem loterie.

 
3600
 

Z tolika lidí udělala Národní loterie za dvacet let librové milionáře. Vyplatila jim přes padesát miliard liber. A naprostá většina vítězů prý pokračuje v sázení i po svém vítězství.

 
10 000
 

Z šesti čísel, které je potřeba zaškrtnout, sází právě tolik lidí jednoduše čísla 1, 2, 3, 4, 5, 6 . Tato kombinace je nejsázenější také ve Sportce. Zatím ale v Česku ještě nikdy nepadla.

 
Co s výhrou?


Podle Britských statistik si každý vítěz loterie koupí v průměru 4,5 nového auta. Nejčastěji manželce a dalším rodinným příslušníkům. Najdou se ale i tací, kteří si pořídí hned deset nových vozů, údajně deset procent výherců.

 
Nejpodivnější nákupy
 

Většina manželek dostane auto, jak už bylo řečeno, ale najdou se i takové, které upřednostní nové kyčle. Výhru je třeba pořádně oslavit, takže nebylo výjimkou, že si výherce koupil  rovnou celou společnost vyrábějící ohňostroje. Ti, kteří mají problémy se sousedy, koupí jejich dům. Ano i to se ve Velké Británii stalo.

Přečtěte si také