obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak nejlépe vstoupit do nového dne?
Rychle zaklapnout budík, který zvoní  každých pět minut poslední půl hodiny. Rozlepit oči a ještě v polospánku do koupelny. Něco na sebe – ano, obě ponožky mají stejnou barvu. Jen  ta nejnutnější hygiena, možná kafe na stojáka.... a hurá do práce.
Podobně hektické ráno zažívá asi sedmdesát procent Čechů. Přitom první minuty po probuzení rozhodují o tom, jak úspěšný den nás čeká. Všechno začíná ještě dřív, než vůbec vylezeme z postele.

Ze všeho nejdřív je dobré vstávat pomalu a ne z postele vystřelit na poslední chvíli. Dopřát si pár minut na procitnutí. Probuzení by mělo být citlivé, na agresivní tóny budíku zapomeňte. Víc poslouží třeba příjemná hudba.

Ještě v posteli je dobré porozhlédnout se po něčem, co vám vyloudí úsměv na tváři. U těch šťastnějších to může být partner, co leží vedle. Může to být ale i pes, co se vám choulí v nohou, přestože jste si přísahali, že bude spát v předsíni v pelechu nebo na zahradě. Stejnou službu udělá i nějaká veselá vzpomínka.
 

Nalaďte se pozitivně

Není to fajn, že se máte vedle koho probudit? Že vaše malé dítě v noci brečelo jen tři hodiny místo včerejších pěti? A není vlastně fajn, že se máte vůbec kde probudit? Navíc venku je krásné počasí. Zní to jako klišé, ale i to jsou přece dobré zprávy, které je dobré si po ránu uvědomit.

Aby byl váš den úspěšný, je dobré si ho ještě pod peřinou naplánovat. Udělejte si v hlavně seznam toho, co ten den musíte udělat. Co je povinnost, kterou je dobré udělat a neprotivit si ji a co uděláte rádi?

A pak už je na čase vylézt z postele a udělat něco i pro své tělo a trochu si zacvičit. Stačí jen pár minut. A že máte mezitím v poště už zástup emailů a několik nezodpovězených hovorů? Většina počká a na špatné zprávy je vždycky času dost.

Že rádi ponocujete a něčeho podobného nejste ráno schopni? Pak je tu ještě jedna možnost – vsaďte si! S výhrou v kapse nebudete muset vstávat do práce každý den a ráno si užijete po svém.

Přečtěte si také